Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OTI, Alman tur kartellerinin peşinde

Turizmde 20 markayla faaliyet gösteren OTI Holding, Alman devlerinin peşine düştü. Patron Ayhan Bektaş, "2008'de kapımızı çalan Alman şirketleriyle masadayız. Ama bu kez alıcı biziz" dedi

Giriş Tarihi: 21.3.2014
Türkiye' nin yurtdışındaki en büyük üçüncü şirketi Coral Travel'in sahibi OTI Holding, Avrupa'daki krizden güçlenerek çıktı. Rusya başta olmak üzere Doğu Avrupa pazarına odaklanan şirket 2.3 milyar dolarlık ciro elde etti. Holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, en büyük hedeflerinin Almanya pazarına girmek olduğunu belirtti. Uzun süredir Almanya'yı takip ettiklerini belirten Bektaş, "Almanya büyük kartellerin olduğu oturmuş bir pazar. Yeni bir oyuncunun buradan pay alması çok zor. Bu nedenle şirket satın almak üzere görüşmeler yapıyoruz" dedi. 2008'de aynı Alman şirketlerinin satın almak üzere kapılarını çaldığını anlatan Bektaş şöyle konuştu: "Şimdi aynı masanın alıcı tarafında biz varız. En geç üç yıl içinde bu satın almayı tamamlayacağız. Hedefimiz AB'nin en büyük üç turizm şirketinden biri olmak."

STARWAY WORLD BEST HOTELS KEFALUKA'NIN
Coral Travel, dünyanın en iyi 100 otelinin belirlendiği Starway World Best Hotels 2014 ödüllerini Moskova'da açıkladı. Liste, şirketin 183 bin müşterisi tarafından verilen puanlarla 27 ülkedeki 52 destinasyonda 5 bin otel arasından oluşturuldu. İlk 10 otelin 6'sı Türkiye'den. Ödül töreninde birinciliği Kafaluka Hotel elde etti. OTI Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Coral Travel Genel Direktörü Coşkun Yurt, "Biz burada fiyat-kalite dengesini ödüllendirdik. Ülke sayısını 40'a çıkarmayı hedefliyoruz" dedi. Uyar, Ukrayna krizi, Rusya ve Türkiye'deki devalüasyon nedeniyle turist sayısında yüzde 10 azalma beklediklerini de ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OTI, Alman tur kartellerinin peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN