Kriz miriz yok

Siyasi gerginlik, ÖTV artışı ve döviz kuru nedeniyle otoda satışların durduğunu söyleyenlere yanıt Kosifler'den geldi. Şirket 2 günde 400 BMW satarak rekor kırdı

Giriş Tarihi: 23.3.2014
Türkiye' de kriz çıkması için pusuya yatanlara en net yanıtı Kosifler Oto verdi. Şubatta otomobil ve hafif ticari araç satışları yüzde 27.5 azalmasına rağmen vatandaşın özellikle lüks otomobilden vazgeçmediği, BMW rakamlarıyla ortaya çıktı. BMW'nin Türkiye'deki ilk bayisi olan Kosifler Oto, bu ay içinde yaptığı kampanyayla 2 günde son model 400 BMW sattı. 2015'te 30'uncu yılını kutlamaya hazırlanan Kosifler Group Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Kosif ile Kosifler Oto Satış Müdürü Barkın Pınar bir sohbet toplantısı düzenledi. Şirketin planlarını anlatan Hilal Kosif, Türkiye'nin güçlü ekonomisiyle Batı'da örnek gösterildiğini belirtti. Toplamda 20 bin liraya varan indirimin yapıldığı kampanyayla 2 günde 400 araç sattıklarını belirten Kosif, olumsuzluk pompalayanlara inat kriz beklentileri olmadığını söyledi.

TL İLE KİRALAMA
Hilal Kosif, premium sınıfta TL üzerinden araç kiralama planlarının olduğunu da açıkladı. Kosif, "Bütün kiralama şirketleri euro üzerinden işlem yapıyor. Dövizdeki artış nedeniyle kiralama müşterisi risk almak istemiyor. Bu yüzden BMW ve diğer araçları TL üzerinden kiralamak için çalışıyoruz. Türkiye'de 200 bin civarında olan kiralık otomobil araç parkı, bu yıl 30 bin adet artacak. Bu pastadan payımızı almak istiyoruz" diye konuştu. Turizm yatırımlarını da anlatan Kosif, Konya, Şanlıurfa, Kütahya ve Mardin'de Hilton'un işlettiği dört otelin geçen yıl 444 milyon ciro yaptığını belirtti. Kosif, "Bu yıl ciro hedefimiz 575 milyon TL" dedi. Hilal Kosif, bu yıl 35 milyon TL'lik yeni yatırım yapacaklarını da sözlerine ekledi.

2013'TE 5 BİN OTOMOBİL SATTIK
Kosifler Oto Satış Müdürü Barkın Pınar da, "Kampanyalarımız BMW 1-3 serisi ve X1 modelleri için yapıldı. Söz konusu modellerde mart ayına özel yüzde 10'a varan ilave indirimlerin yanı sıra tüm modellerimizde euroyu 2.79 TL'den hesapladık. BMW 1 Serisi Joy Edition modelinde anahtar teslim fiyatı 79 bin 500 TL. BMW X1'in fiyatı da 89 bin 500 TL" dedi. Türkiye'de önemli bir potansiyel olduğunu belirten Pınar, geçen yıl 5 bin otomobil sattıklarını vurguladı. Pınar, yeni başlattıkları kampanya ile de ayda 999 TL taksitle BMW alınabildiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kriz miriz yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN