Hainlere karşı tek vücut

Giriş Tarihi: 29.3.2014

İş dünyası ve sendikalar, Dışişleri Bakanlığı'ndaki güvenlik zirvesinin illegal dinlenilmesini "vatan hainliği" olarak değerlendirdi. Ses kayıtlarını yapan ve sızdıranları lanetleyen iş dünyası, "Tek vücut tek yürek gibi durmalıyız" dedi

İş dünyası ve sendikalar Dışişleri Bakanlığı'ndaki 'gizli' güvenlik zirvesinin illegal dinlenmesine sert tepki gösterdi. İstanbul Ticaret Odası'ndan (İTO) yapılan açıklamada, "Bu hainler kimlerdir? Ülkesinin sırlarını satmanın ahlaksız bedeli nedir? Bu devlet düşmanları ve vatan hainleri bir an önce yakalanarak hesap vermeli" denildi. Açıklamada, "Özgürlükler titizlikle korunur, yine de kaybedilirse yeniden kazanılır. Demokrasi üzerine titrenir, hatası varsa düzeltilir. Hepsinin ama hepsinin üzerinde vatan vardır. Çünkü vatanımız yoksa, tahrip edilmişse ne hayat, ne özgürlük ne de demokrasi vardır" vurgusu yapıldı. Ses kayıtlarını yapan, sızdıran ve yayımlayanları lanetlediğini belirten İTO, "Vatan ve ulusal güvenliğin hain saldırı altında olduğu sırada, tek yumruk gibi hükümetin yanında durmak yerine, kendi bekaları ve çıkarları için canımızdan aziz ülkemiz üzerinden pay kapmaya çalışanları şiddetle kınıyoruz" dedi.

MİLLETİMİZE İHANETTİR
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) çok gizli görüşmenin dinlenmesi ve kamuoyuna servis edilmesini "Türkiye'nin ulusal güvenliğine yönelik alçakça bir saldırı" olarak değerlendirdi. "Milletimizin ve devletimizin içine düşürülmeye çalışılan gayri ahlaki ve gayrinizami seyirden son derece rahatsızız" denilen açıklamada şunlar vurgulandı: "Ulusal güvenliğimizi zedeleyecek, tehlike altına sokacak hiçbir hareketi kabul etmemiz, gerekçesi ne olursa olsun mazur görmemiz mümkün değildir. Devletimizin ve hükümetimizin mahremiyetinin fütursuzca kamuoyuna yansıtılmasını bekamıza yapılmış bir ihanet olarak görüyoruz."

KOPUZ: YÜZLERİ HEP KARA OLACAK
İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, dinlemeleri "ahlaksızlık, vicdansızlık ve vatan hainliği" olarak niteledi. Dinlemeyi yapanların kim olursa olsun Türkiye'nin düşmanı olduğunu belirten Kopuz, "Eğer bu dinlemeleri yapan bir cemaat, cemiyet, vakıf ya da dernek ise de vatan hainidir. Bu teşkilatların başındakiler de bu ülkeye karşı açık ihanet içindedir. Fakat bilsinler ki, bu millet hainleri asla ve asla unutmaz. Kanun önünde bir gün mutlaka hesap verecekler. Tarih önünde yüzleri hep kara olacak. Ülkem varsa, ben de varım. Biz bu olaylarda tarafız. Türkiye Cumhuriyeti'nin, demokrasinin, istiklalimizin tarafını tutuyoruz" ifadelerini kullandı.

CEMAAT AJANLARA KAMUFLAJ YAPIYOR
ASKON Başkanı Mustafa Koca, gizli bir toplantının kayıtlarının ortalara dökülmesinin skandal olduğunu belirterek, "Bu, günlük siyasi rekabetlere meze edilecek bir konu değildir. Ülkemizin güvenliği açısından son derece stratejik olan bu dinlemenin, kimlere ulaştırıldığı ve ne boyutlarda yapıldığı konusu da belirsizdir. Bu durum endişeleri artırmaktadır" dedi. Cemaat denilen yapı üzerinden ülke güvenliğinin ne derece riskli bir alana taşındığının görülmesi açısından son olayın ibret verici bir gösterge olduğunu söyleyen Koca, "Bu demektir ki, bunlar devletin her tarafına sızmış ve başka ülkeler adına çalışan ajanlara kamuflaj görevi yapan bir yapıdır. Bazı siyasilerin bu konudan daha önceden haberdar oldukları ve bunu siyaseten kullanmayı tercih ettikleri gün yüzüne çıkmıştır. Bu tutum da utanç vericidir" diye konuştu.

NE OLDU DA ERKEN SEÇİM İSTİYORSUNUZ BEYLER !
Seçime iki gün kala kimilerinin erken genel seçim naraları atmasını da eleştiren Kopuz, şu değerlendirmeleri yaptı: "Ne oldu ki erken seçim istiyorsunuz beyler? İşleriniz mi düştü, iflas mı ettiniz? Açılan kapanan şirketler, dövizin faizin durumunu hepiniz biliyorsunuz. Bu ülkenin alacak daha çok yolu var. Bundan niye gocunuyorsunuz? Kazandığınız paraları hangi ülkede kazandınız, servetlerinizi hangi ülkede yaptınız da şimdi sus pus oldunuz? Sanki başkan olmak makam odasında oturmak ve siyah plakalı arabaya binip dolaşmaktan ibaret. Her kim içeride ya da dışarıda bu millete ve devlete karşı ihanet içinde ise Allah belasını versin."

İŞÇİDEN VAR TÜSİAD'DAN YOK
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, ülkeyi sevenlerin, tek vücut ve tek yürek olması gerektiğini belirterek, "Bunun izahı zor, ülkeyi satmak gibi bir şey. Ülkenin en mahrem bilgilerini satmaya kalkanlar kamuoyu önüne çıkarılmalı. Bu ülkenin varlığı ve bütünlüğü her şeyin üstündedir. Siyasi partiler gelir, gider, açılır, kapanır" dedi. Dışişleri Bakanlığı'ndaki dinlemelere karşı TÜSİAD ve TOBB gibi iş dünyasının büyük örgütlerinden ses çıkmaması da dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hainlere karşı tek vücut
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN