'KOBİ'lere danışmanlık desteği de veriyoruz'

TEB'in klasik banka-KOBİ ilişkisini yıktığını söyleyen Turgut Boz, "Bugüne kadar 45 ilde 82 etkinlikle 20 binden fazla iş insanına eğitim sağladık" dedi

Giriş Tarihi: 31.3.2014
KOBİ'lere verilen destek, dolaylı olarak ülke ekonomisine ivme kazandırır. Bu noktada bankacılık sektörünün kilit bir rol üstlendiğini söyleyebiliriz. Önceki yıllarda bankalar KOBİ'ler için sadece finansman ihtiyaçlarına cevap veren kurumlarken, bugün birlikte iş üreten kurumlar haline geldiklerini görüyoruz. Bu bakış açısının değişiminde, klasik banka-KOBİ ilişkisinin yıkılmasında Türk Ekonomi Bankası'nın (TEB) önemli katkılar sağlıyor.

EĞİTİM OLMAZSA OLMAZ
"9 yıl önce KOBİ Bankacılığı'na başlarken bu işi nasıl farklı yapabileceğimize, rekabette nasıl farklılaşabileceğimize baktık ve işe KOBİ'leri inceleyerek başladık" diyen TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, KOBİ'lerin önemli bir kısmının bilgi yetersizliğinden dolayı yoluna devam edemediğini söylüyor. "Günümüzde bilgi ve iletişim teknolojilerinin giderek artan sosyal ve ekonomik etkileri, bilgi ve eğitim anlayışında da köklü değişiklikler getiriyor" diyen Boz'un görüşleri şu şekilde: "Bilgi Çağı olarak anılan 21. yüzyılda, toplumlar söz konusu değişikliklerin getirdiği dönüşüm adına, bilginin üretimi ve yaygınlaşmasında ezberleri bozmaya zorlanıyor. Bu noktada bilgiye dayalı üretimin ekonomik etkilerini göz önünde bulundurduğumuzda biz bankalara da önemli görevler düştüğünü düşünüyorum. Bu nedenle TEB olarak, KOBİ'ler için tek başına kredi desteğinin yeterli olmadığı, KOBİ'lerin işlerini büyütebilmeleri için bilgi, eğitim ve danışmanlık desteğine de ihtiyaç duydukları gerçeği ile hareket ediyoruz. Bu yaklaşım sayede sosyal sorumluluk bilinciyle sektörde birçok ilki gerçekleştirerek, farklı bir konum edindik."

45 İLDE KOBİ'YE EĞİTİM
TEB KOBİ Akademi ile il il geziyoruz. Bugüne kadar, 45 ilde 82 etkinlikle 20 binden fazla iş insanına TEB "KOBİ Hattı ile KOBİ'lerimize 7 gün 24 saat ücretsiz olarak bilgi ve organizasyon konularında destek veriyoruz" diyen Boz şunları kaydetti: "TEB KOBİ Destek Hattı'na yeni eklenen Teşvik Bilgi Hattı kapsamında, yatırım ve devlet teşvikleri konularında bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Şubelerimizdeki TEB KOBİ Danışmanları ile KOBİ'lere bire bir danışmanlık hizmeti vererek ihracatta, verimlilikte, üretimde, kârlılıkta başarı hikayeleri yazmaya devam ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'KOBİ'lere danışmanlık desteği de veriyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN