1 milyar dolarlık ekiple aday

Giriş Tarihi: 9.4.2014

İHKİB Başkanlığı'na yeniden aday olan Hikmet Tanrıverdi, "1 milyar dolarlık ihracat yapan ekiple dönüşümü tamamlayacağız" dedi

Hazır giyim sektörünün önde gelen derneklerinin desteği ile yeniden İHKİB Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Hikmet Tanrıverdi, "1 milyar doların üzerinde ihracat yapan ekiple hazır giyimdeki değişim ve dönüşümü tamamlayacağız" dedi. Aralarında Özak Tekstil, Güneş Tekstil, Avva, Sabra, Akın Çorap, Şahinler Holding gibi sektörlerinin önemli gruplarına yönetimde yer vereceğini söyleyen Tanrıverdi, yeni dönemde yurtdışı pazarlamaya ağırlık vereceklerini söyledi. 'Style Turkish' portalını alibaba.com gibi müşterilerle üreticinin direkt görüşeceği bir pazarlama aracı haline getireceklerini belirten Tanrıverdi, "Tüm eğitim birimlerimizi Tasarım Üniversitesi kurarak tek çatı altında birleştireceğiz. Şanlıurfa'da çalışmalarını sürdürdüğümüz Hazırgiyim Organize Sanayi Bölgesi projesini tamamlayacak ve sektörümüzde yeni bir dönemi başlatacağız. Hazırgiyim sektöründeki tasarım çalışmalarının ür-ge ve ar-ge destekleri kapsamına alınması için sürdürdüğümüz çalışmalarda son aşamaya geldik. Bu desteği sektörümüzün kullanımına sunacağız" dedi.

SON KEZ ADAYIM

Küçük ihracatçıları büyütmek için danışmanlık vereceklerini de açıklayan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, 2023'te İstanbul Fashion Week'in ilk 5'e gireceğini söyledi. İHKİB başkanlığına son defa talip olduğunu dile getiren Hikmet Tanrıverdi, "2 yıl içinde yönetimdeki genç arkadaşları daha ön plana çıkaracağım" diye konuştu.

İflas erteleme den çıktık
Bir soru üzerine şirketlerinin bir süre önce iflas erteleme sürecinden çıktığını ve olağan çalışmalarını sürdürdüğünü açıklayan Hikmet Tanrıverdi, "Projelerle kendilerini ifade edemeyen kimi arkadaşlarımız, tutarsız, hiçbir şekilde gerçeklerle örtüşmeyen söylemlerle adaylıklarını açıklıyorlar. Bizim derdimiz üzüm yemek, bağcı ile başkaları uğraşabilir" dedi. Tanrıverdi, önümüzdeki hafta yapılacak İHKİB Genel Kurulu'nda 2 bin 600 ihracatçının oy kullanacağını sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 milyar dolarlık ekiple aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN