Kayserili girişimci Cambridge'ı getirdi

Giriş Tarihi: 20.4.2014

Cambridge Koleji'nin kurucusu Kayserili Şaştım, okulun Türkiye'deki isim hakkını da aldı. Şaştım'ın hedefi burada İngiliz asillerini yetiştiren Eton modelini uygulamak

Uzun yıllar İngiltere'de eğitim sektöründe çalışan Kayserili genç eğitimci Hakan Şaştım, dünyanın önde gelen kurumlarından Cambridge'i Türkiye'ye getirdi. İstanbul-Taşdelen'de 400 öğrenci kapasiteli binasıyla 2014- 2015 eğitim-öğretim dönemine hazırlanan kurum, anaokulu, orta bölüm ve lisenin hazırlık sınıfına öğrenci alıyor. Kurdukları sistem sayesinde öğrencilerin İngilizce'yi ana dili gibi konuşmasını sağlayacaklarını söyleyen Şaştım, eğitim modelleri ile ilgili şu bilgileri verdi: "Anaokulu ya da en geç 8 yaşından itibaren gelen öğrenciler İngilizce'yi ana dili gibi öğrenecek. Okulda sadece İngilizce konuşulan koridorlar, teneffüs saatleri ve dersler oluştaracağız. Bunun için Cambridge Üniversitesi'nin yayın kuruluşunun programını kullanıyoruz. İngiltere'den de uzmanlar gelecek."

HEDEFİ ASİL EĞİTİM

Hakan Şaştım, dünyaca ünlü Cambridge markasını Türkiye'ye getirmek konusunda hiç zorlanmadıklarını anlattı. Cambridge yerleşim birimi ismi olduğu için Türkiye'de kullanımının önünde bir engel olmadığını söyleyen Şaştım, "İsim kullanımı konusunda yasal bir engel yok. Ama biz Türkiye'de kullanım hakkını aldık. Eğitim sistemimizi de Cambridge uzmanlarının desteğiyle oluşturuyoruz" dedi. Cambridge Üniversitesi'yle, şimdilik bir bağlarının olmadığını söyleyen Şaştım, hedeflerinin İngiltere'deki Eton College modelini uygulamak olduğunu belirtti. Eton'da İngiliz asillerinin çocukları eğitim görüyor.

EĞİTİME KAMPLA DESTEK VERİLECEK
Hakan Şaştım, tam gün eğitim vereceklerini, yüzme, at binme ve keman gibi aktiviteler için ekstra ücret almayacaklarını söyledi. Şile'de 8 dönümlük İstanbul Kamp adı altında bir tesisi bulunan kurum, burada öğrencilerin yılda 4 atölye ve bir kamp görmesini sağlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayserili girişimci Cambridge'ı getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN