Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orman Ürünleri İhracatçıları Ahmet Güleç dedi

İstanbul Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri İhracatçı Birliği’nin yeni başkanı Ahmet Güleç oldu.

Giriş Tarihi: 1.5.2014 16:16
İstanbul Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri İhracatçı Birliği'nin seçimli olağan genel kurul toplantısı geniş bir katılımla gerçekleşti. Tek liste ile yapılan seçimde Ahmet Güleç, birliğin yeni başkanı oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi çatısı altındaki en aktif birliklerden biri olan İstanbul Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri İhracatçı Birliği'nin seçimli olağan genel kurul toplantısı oldukça geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Tek liste ile gerçekleştirilen seçimde 355 oy alan Ahmet Güleç, önümüzdeki 4 yıl için birliğin yeni başkanı oldu.


SEKTÖRÜN 2023 HEDEFİ 20 MİLYAR DOLAR

Seçim konuşmasında ihracatın önemine değinen Ahmet Güleç, " Başbakan Yardımcımız Sayın Ali Babacan daha 3 gün önce bizlere 'İhracat bizim için ekmektir' dedi. Mevcut hükümetimiz 10 yıldır istikrar, imalat ve ihracat diyor. Biz 2023 hedefine nasıl ulaşırız? Mobilya sektörü için 6 milyar dolar ihracat yetmez. Bizim sektör olarak 2023 hedefimiz artık 20 milyar dolardır.İmalat ve ihracat yapacağız. Bu iki kritik meselede süreçlerin daha da kolay hale gelmesi için var gücümüzle çalışacağız. Ankara'nın da bu konuda bize destek vereceğinden hiç şüphemiz yok" dedi.

İstanbul Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri İhracatçı Birliği'nin bir önceki başkanı Abdullah Tever ise göreve geldiği günden bugüne sektörün kaydettiği ilermeye dikkat çekti. Ahmet Güleç'e başarılar dileyerek söze başlayan Tever, " Herşeyden önce genel kurula oldukça geniş bir katılım var. Bu beni çok mutlu etti. Göreve başlarlen sektörün yapısal sorunlarıyla ilgili bir liste oluşturmuştuk. Bu listeyi sürekli güncelledik. 4 yıl boyunca birlikte çalıştığım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yurt dışında sektörümüzün en büyük fuarlarına katıldık, MOSDER ile bir çok başarılı çalışmaya imza attık" şeklinde konuştu.


YENİ YÖNETİM KURULU

Ahmet Güleç'in listesi şu isimlerden oluşuyor; Zeki Şahin, Alican Duran, Abdullah Tever, Erkan Özkan, Zeki Kavas, Ömer Esen, Adnan Bostan, Levent Çolakoğlu, Murat Sülek, İlhan Özbay.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orman Ürünleri İhracatçıları Ahmet Güleç dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN