Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yapı Kredi'nin ilk çeyrek net kârı 429 milyon lira

Giriş Tarihi: 1.5.2014

Bankanın üç aylık kârı ise 429 milyon TL oldu. Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü Faik Açıkalın, "Katma değeri yüksek alanlara odaklandık" dedi

Yapı Kredi, 2014 yılının ilk çeyreğinde 429 milyon TL konsolide net kâr açıkladı. Gelirlerini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5 artırarak 1 milyar 938 milyon TL'ye yükselten Yapı Kredi'nin konsolide aktif büyüklüğü ise 168 milyar 800 milyon TL'ye ulaştı. Zorlu bir yıla başarılı bir başlangıç yaptıklarına dikkat çeken Yapı Kredi CEO'su Faik Açıkalın, bankanın 'Akıllı Büyüme' stratejisini uygulamaya devam ettiğini ve kaynakları verimli kullanarak, katma değeri yüksek alanlara odaklandığını söyledi. Açıkalın, şu değerlendirmeyi yaptı: "Bunun neticesinde yılın ilk üç ayında ekonomide yaşanan volatiliteye rağmen gerek kredilerde, gerekse mevduatta sektör ortalamasının üzerinde büyüdük. Birçok alanda pazar payı kazanırken, özellikle TL şirket kredi hacminde yüzde 10, KOBİ kredilerinde yüzde 9 artış, bireysel ihtiyaç kredilerinde ise yüzde 6 artış yakaladığımızı belirtmek isterim."

MÜŞTERİ ODAKLI ANLAYIŞ

Bankanın toplam kredi hacminin ilk çeyrekte 103.3 milyar TL'ye yükseldiğine işaret eden Açıkalın, "Kredilerin toplam aktifler içindeki payı ise sektördeki en yüksek seviyelerden biri olan yüzde 61 olarak gerçekleşti. Bu rakamlar müşteri odaklı bankacılık yaklaşımımızı destekler nitelikte" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yapı Kredi'nin ilk çeyrek net kârı 429 milyon lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN