Ekonomi artık kırılgan değil

Giriş Tarihi: 3.5.2014

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Türkiye'nin artık kırılgan olmadığını belirterek "Ülkemizin geleceğine inanıyoruz" dedi

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, "Ekonomimiz eskisi gibi kırılgan değil. Borçluluk oranımız düşük, bütçe disiplini devam ediyor. Bankacılık sistemimiz sağlam ve likit. Güçlü bankacılık sektörü ve genç nüfusa sahip ülkemizin potansiyeline ve geleceğine inanıyoruz" dedi.

ÖNEMLİ AKSİYONLAR ALINIYOR
Akbank'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, dünyadaki ve Türkiye'deki ekonomik gelişmelerin müşterilerle paylaşılması ve fikir alışverişinde bulunulması amacıyla 'Akbank Sizin İçin Buluşmaları'nın 2014 yılındaki yedinci toplantısı Ankara'da gerçekleştirildi. Toplantıdaki konuşmasında piyasalarda yaşanan gelişmelere değinen Binbaşgil, "Tasarrufların artırılması ve cari açığın düşürülmesi gibi ekonomide iyileştirilmesi gereken alanlar bulunuyor. Bu konularda önemli aksiyonlar alınıyor. Bununla beraber sonuçların görülmesi zaman alacaktır. Piyasaların varlık alım programına adapte olması ve belirsizliklerin ortadan kalkmasıyla marttan itibaren de ekonomimizden olumlu sinyaller gelmeye başladı. Güçlü bankacılık sektörü ve genç nüfusa sahip ülkemizin potansiyeline ve geleceğine inanıyoruz" dedi. Ankara'da, topladıkları mevduatın 2 katından fazla kredi verdiklerini belirten Binbaşgil, başkentte 1.5 milyona yakın müşterileri bulunduğunu, yaklaşık 100 şube, 350 civarında ATM ve bine yakın Akbanklı ile müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına çözüm sağladıklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomi artık kırılgan değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN