Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstikrar baharı

Giriş Tarihi: 4.5.2014

Ekonomik istikrar nedeniyle fuarlarda yer kalmadı. CNR'ın sahibi Ceyda Erem, 900 şirketlik fuara bin 300 başvuru olduğunu belirterek "Şirketlere yer bulamıyoruz" dedi

CNR Fuarcılık'ın patronu Ceyda Erem, düzenledikleri fuarlara ciddi talep olduğunu, yerli ve yabancı yüzlerce şirketin fuarda yer bulamadığını söyledi. Siyasi ve ekonomik istikrarın büyümenin en önemli şartı olduğunu belirten Erem, fuarlara katılan yabancı sayısında yüzde 100'ün üzerinde artış yaşandığını kaydetti. Erem, "Özellikle yerel seçim sonuçlarının ardından talep patlaması yaşıyoruz. Şu anda dünyanın en büyük ikinci fuarını düzenliyoruz. Yerimiz olsa birincisini organize edeceğiz. Mevcut haliyle bile fuar alanının en az yüzde 50 büyümesi gerekiyor. İlk ev tekstili fuarında 400, mobilya fuarında 500 firma dışarıda kaldı. Bu ay gerçekleştireceğimiz ev tekstili fuarına 900 firma katılacak 400 firma ise yer bulamadı" dedi.

DÖRT HOLE ÇIKTI AMA YETMİYOR
Fuarlar için mevcut her alanı değerlendirdiklerini, ilave çadırlar kurarak firmaların taleplerine cevap vermeye çalıştıklarını vurgulayan Erem, "Geçen aralık ayında emlak fuarını iki holde düzenledik. Bu yıl eylülde tekrar yapacağız ve yoğun talep üzerine hol sayısını dörde çıkardık ama yine de yetmiyor" diye konuştu. Fuarlardaki işbirlikleri ve ziyaretçi artışına Türkiye ekonomisindeki istikrarın büyük katkısı olduğuna da değinen Erem şöyle konuştu: "Mevcut alanımızı büyütmeyi düşünüyoruz. İstanbul Ticaret Odası'yla görüşüyoruz. Herkese yer konusundaki ihtiyacımızı anlatıyoruz. Bu konuda Sayın Başbakanımızdan yardım bekliyoruz." Ceyda Erem, 2013'te 35 olan fuar sayısını bu yıl 44'e çıkaracaklarını da sözlerine ekledi.

Emlak fuarında entegre hizmet
Geçen yıl düzenledikleri emlak fuarında 'entegre tesis' anlayışını yerleştirdiklerini söyleyen Ceyda Erem, "Fuara gelen ziyaretçi, projeyi beğenirse şirketin aracıyla fiziki olarak inşaatı görmeye gidiyor. Ardından fuar alanında oluşturduğumuz bankalar caddesinde kredi, ardından tapu memurlarının kurduğu masada da hukuki işlemlerini yapıyor" diye konuştu. Erem, bu yıl düzenleyecekleri emlak fuarında da aynı içerikle çalışacaklarını vurguladı.

Riyad'da ofis açmak için kolları sıvadı
Seyahat acentaları Expotour'un yakın zamanda Suudi Arabistan'a ofis açacağını anlatan Ceyda Erem, bu ülkeden Türkiye'deki fuarlara ziyaretçi getireceklerini anlattı. Riyad'daki fuar alanının işletmesi için de teklif aldıklarını vurgulayan Erem, Birleşik Arap Emirlikleri'nden de benzer talepler geldiğini, Çin'de de ofis açacaklarını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstikrar baharı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN