Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'de daha çok büyümeyi hedefliyoruz'

BP Türkiye bulunmadığı illere giriş yapma kararı aldı. 18 şehir seçen şirket nüfus yoğunluğu ve talebe bağlı olarak yeni istasyonlar açma planı yapıyor

Giriş Tarihi: 4.5.2014
Dünyanın önde gelen enerji şirketlerinden BP Almanya'da bulunan dünyanın en büyük Ar-Ge merkezinin kapılarını SABAH'a açtı. BP'nin bir depo ile 42 kilometreye kadar daha fazla yol yapma imkânı sağlayan 'ultimate' ürününün uluslararası sertifika töreni bu merkezde gerçekleştirildi. BP'nin uzun dönemdir Türkiye akaryakıt piyasasından çekileceği söylentilerine karşılık BP Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Murat Lecompte, 2011 yılında "Bulunmadığımız illere girelim" kararı aldıklarını hatırlatarak, "Ağı genişletmek amacıyla 18 şehir seçtik. 2013'te 40 yeni istasyon açtık. Türkiye genelinde talep nerede çoksa büyüme nerede ise orada olmak istiyoruz. Nüfus yoğunluğuna bakıyoruz. Temsil edilmeyen 10 il var. Uygun bayi bulursak her ile giriyoruz" dedi.

KAPILARINI AÇTI

BP'nin Türkiye'de satılan "Ultimate" ürünün üretildiği Almanya'nın Bochum kentinde bulunan Global Akaryakıt Teknoloji Merkezi'nde 800'e yakın personel çalışıyor. BP'nin dünya üzerinde bu alandaki en büyük beş Ar-Ge laboratuvarından biri olan merkezde, BP'nin Ultimate ürünü testi için farklı araçlarla 500 bin kilometre yol yapıldığı vurgulandı.

TÜV ÖRN EKLERİ GİZLİCE TOPLADI
Törende "Ultimate" nin depoda 42 kilometreye kadar daha fazla yol yaptığı "TÜV Rheinland" laboratuarları tarafından tescillendi. BP Ultimate ile ilgili belgelendirme çalışmaları çerçevesinde, Türkiye'deki BP istasyonlarından, yöneticilerden habersiz ürün örnekleri toplandı. Bu ürünler, Almanya'daki laboratuar ortamında incelendi. Amaç, BP Ultimate ürünlerinin, tüm istasyonlardan aynı standartta alınıp alınamadığını test etmekti. Testten başarıyla geçen Türkiye'deki BP Ultimate ürünü, olağan rafineri standartlarına uygun diğer akaryakıt ürünleriyle de karşılaştırıldı.

YÜZDE 3.5 TASARRUF
Benzin ve motorin alırken vatandaşın dikkatli davranması gerektiğine dikkat çeken Lecompte, sürücülerin bildikleri yerden ürün alması tavsiyesinde bulundu. Lecompte yeni ürün ile depoya daha az para harcandığını belirtti. Ultimate ürünü kullananların depolarında yüzde 3.5 civarında bir tasarruf sağlanabiliyor.

YAKIT YERİNE KÖPÜK ALMAYIN
BP Avrupa Teknoloji Müdürü Robert Neumann, paslanmayı önleme ve daha uzun yol gitme imkanı sağlayan yeni ürünlerinin (ultimate) köpük oluşumunu engellediğini söyledi. Neumann, "Deponuz 50 litre ise gerçekten 50 litre alıyorsunuz. Ürünü doldururken deponun içinde köpük oluşmuyor. Hem deponuzu tam dolduruyorsunuz hem de koku ve sıçrama olmuyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'de daha çok büyümeyi hedefliyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN