Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçoğlu'ndan 30 milyon $'a 6 fabrika

Kılıçoğlu Grup farklı sektörlerdeki yatırımlarını hızlandırdı. Şirketin sahibi Mehmet Ali Kılıç, 30 milyon dolarlık yatırımla hijyenik ürünler alanında altı fabrika kuracaklarını söyledi. Kılıç, "Bin kişiye istihdam sağlayacağız" dedi

Giriş Tarihi: 5.5.2014
Türkiye'nin önde gelen inşaatçılarından Kılıçoğlu Grubu, farklı sektörlerdeki yatırımlarını hızlandırıyor. Bulgaristan'da 11 yıl önce kurduğu deterjan, hijyenik ürünler ve kâğıt fabrikasının benzerini Türkiye'ye de kurma kararı alan şirket, 30 milyon dolarlık yatırım yapacak. Kuracağı 6 fabrika için Tuzla'yı seçen Kılıçoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kılıç, tesis bittiğinde bin kişiye istihdam sağlanacağını belirtti. Dünya markası olmak için yatırımlara hız verdiklerini söyleyen Kılıç, "Türkiye iç pazarının yanı sıra öncelikli hedefimiz Etiyopya. Ardından Libya, Gana ve Nijerya geliyor" dedi. Kılıç, Bulgaristan'daki fabrikanın ise Avusturya'ya kurulacak lojistik merkezle AB ülkelerine satış yapacağını vurguladı. Kılıç, "Kâğıt ürünlerinde Alvesta, deterjanda Calderon markamızla Türkiye pazarına gireceğiz. Ana markamız ise Swordsson. Şimdi Avusturya'da da bir şirket kuruyoruz. Burası Avrupa'ya satış için merkez olacak. Fiyatta ve kalitede çok rekabetçiyiz" diye konuştu. Kılıç, üretim için tüm hammaddelerin Türkiye'den alındığını sözlerine ekledi.

BULGARİSTAN'DA KONUT ÜRETİYOR
Mehmet Kılıç, Bulgaristan'da endüstriyel üretimin dışında konut yatırımları da yaptıklarını belirterek "Bulgaristan'ın çeşitli şehirlerinde 250 konut yaptık. Bugünlerde yeni bir projeye başlıyoruz. Burgaz'da yapacağımız projede 60 dükkân ve 300 daire olacak. Metrekaresini 800 eurodan satışa çıkardık" dedi. Projeyi daha çok Türkiye ve Bulgaristan çifte vatandaşlığına sahip olanların tercih ettiğini vurgulayan Kılıç şunları anlattı: "Türkiye'de 1 milyon civarında çifte vatandaş var. Proje kasımda başlıyor. 45 milyon euro ciro beklentimiz var."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçoğlu'ndan 30 milyon $'a 6 fabrika
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN