OYAK'tan üyelerine 2.4 milyarlık müjde

OYAK Genel Kurulu'nda üyelere temettü müjdesi çıktı. Kurumun üyelerine 2.4 milyar TL dağıtılacak. Milli Savunma Bakanı Yılmaz, "OYAK, öğretmen ve polise de örnek olsun" dedi

Giriş Tarihi: 8.5.2014
OYAK Genel Kurulu'nda üyelere dağıtılacak 2013 kazancı (neması) 2 milyar 349 milyon TL olarak belirlendi. Kazanç seviyesi, yıl içinde kullanılan üye kaynaklarının yüzde 15.3'ü olarak gerçekleşti. Nihai üye varlığı 17 milyar 342 milyon TL oldu. OYAK'ın üyeleri için yönettiği likit fonların yıllık getirisi, bankalarca yönetilen 50 büyük fonun getirisinin 2 katı üzerinde realize oldu.

4.4 MİLYARLIK İHRACAT

OYAK, geçen yıl yaptığı 4.4 milyar TL'lik yurtdışı satışla Türkiye'nin toplam ihracatının yüzde 3'ünü, tüm vergilerin de yüzde 1.03'ünü (3.4 milyar TL) tek başına karşıladı. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz başkanlığını yaptığı OYAK 54'üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda OYAK'ı geçmiş yıllarda olduğu gibi gelecek yıllarda da başarılara götüreceğini vurguladı.

POLİSE ÖRNEK OLSUN
"Başarılı ve özgün bir model olan OYAK'ın diğer kurumlara da örnek olmasını temenni ediyorum" diyen Bakan Yılmaz, şöyle devam etti: "Yurtdışında, gelişmiş demokratik ülkelerde OYAK benzeri birçok örnekler olduğunu biliyoruz. Gönlümüzden geçen tüm çalışanların polisler, öğretmenler, diğer meslek gruplarının ve benzer emeklilik fonları vasıtasıyla Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu tasarrufa bu yollla ulaşabilmesi. Bu fonlar, OYAK'taki gibi profesyonel yönetilerek istihdam yaratan yatırımlara dönüştürülebilsin."

ÜYELERİNDE RÜTBE FARKI GÖZETMİYOR
Bakan İsmet Yılmaz, Türkiye'de çalışanların emekliliklerinde, daha iyi bir getiri ve yaşama sahip olması gerektiğini vurguladı. Yılmaz, "OYAK, bu anlamda, öncü ve örnek bir kuruluş. Ağır hizmet koşullarında görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve sivil üyelerine, rütbe farkı gözetmeksizin bireysel eşitlik prensipleri çerçevesinde yaklaşıyor. Ayrıca yatırımlarıyla da ülke ekonomisine katkıda bulunuyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OYAK'tan üyelerine 2.4 milyarlık müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN