Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TTNET'ten yerliye 'dükkân'

TTNET, "Dükkân Sizin" dedi ve dijital oyun platformu Playstore'u yerlilere açtı. Oyun yapımcıları platformdan ücretsiz yararlanacak

Giriş Tarihi: 11.5.2014
TTNET, dijital oyun platformu Playstore üzerinde hayata geçirdiği "Dükkân Sizin" uygulamasıyla, yerli dijital oyun pazarında yeni bir dönem başlatıyor. Yeni uygulamayla yerli oyun yapımcıları ve girişimciler, ürünlerini ücretsiz olarak Playstore üzerinden geniş kitlelere sunabilecek. Dijital girişimcilik ekosistemine ve yerli oyun sektörünün gelişimine destek olmak hedefiyle başlatılan "Dükkân Sizin" uygulaması, İzmir İleri Teknoloji Enstitüsü'nde tanıtıldı. TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, "Geleceğin dijital dünyasını girişimcilerle, gençlerimizle beraber hayal etmek, inşa etmek istiyoruz. 'Dükkân Sizin' bu vizyonun en güzel örneklerinden" dedi. Kaya, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü öğrencilerinin düzenlediği "TTNET IEEE BuildUp" yarışmasının da yerli oyun içeriğinin gelişmesine katkı sağladığını, bu etkinliğe destek olmaktan heyecan duyduklarını ifade etti.

ARAPÇA DA HİZMET VERECEK

Tüm yerli oyun girişimcilerine açık olacak "Dükkân Sizin" uygulamasında, satılacak konuma gelmiş "PC" veya "Mac" platformunda çalışan yeni oyun projelerine yer verilecek. Burada yer almak için başvuran girişimciler bir kurul tarafından değerlendirilecek. Elemeyi aşanların oyunları Playstore'da meraklılarıyla buluşacak. Orkun Kaya, Playstore'un İngilizce ve Arapça da hizmet vereceğini vurgulayarak şunları söyledi: "Playstore'un sadece Türkiye değil, bölgeye de ulaşmasını istiyoruz. Bu yüzden İngilizce ve Arapça da hizmet vereceğiz" diye konuştu.

TANITIM DESTEĞİ SAĞLAYACAK

Hedeflerinin Türk girişimcilerin global dijital oyun pazarında güçlenmeleri olduğunu ifade eden Orkun Kaya, bu nedenle Playstore'u ücretsiz olarak kullanıma açtıklarını vurguladı. Kaya, bu alandaki desteklerini devam ettireceklerini söyleyerek şöyle devam etti: "Playstore'da yerli oyunlara da diğer popüler olanlar gibi yer ayırıp, aynı zamanda tanıtım desteği vereceğiz. Bu sayede yerel oyunların geniş kitlelerle buluşmasını hedefliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TTNET'ten yerliye 'dükkân'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN