Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kıbrıs 2015'te direkt uçuşa açılır

Giriş Tarihi: 12.5.2014

Atlasjet Kıbrıs'ı Avrupa'ya bağladı. Londraİstanbul- Kıbrıs uçuşlarını başlatan firma, 2015'te KKTC'ye direkt uçuşlar düzenlemeyi hedefliyor

Atlasjet Kıbrıs'ı Avrupa'ya bağladı. Londraİstanbul- Kıbrıs uçuşlarını başlatan Atlasjet'in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, 2015'te KKTC'nin direkt uçuşlara açılabileceğini söyledi. Direkt uçuşun bölgedeki turizmi canlandıracağını belirten Ersoy, "Bu duruma hazır olmak için yılbaşında Girne'de 5 yıldızlı 2 bin 500 yataklı otel açacağız" dedi. Bu yatırımla uluslararası zincirlerin adaya gelebileceğine işaret eden Ersoy, "Kıbrıs'a bakış değiştikten sonra yatırımcılar peş peşe gelir. Kimsenin tek başına kaymağı yemesine izin vermezler" dedi. 16 Hazirandan sonra Kuzey Irak'ı Luton'a bağlayacaklarını kaydeden Murat Ersoy, Mikonos'a olan haftada 6 sefer sayısını da artırmayı hedefliyor.

UKRAYNA İÇİN B PLANI

Yurtdışındaki yatırımlardan bahseden Ersoy, "Ukrayna'da havayolu ruhsatımızı aldık. 1 yıl sonra büyüme hedefliyoruz" diye konuştu. İlk aşamada15 milyon dolar yatırım yapacaklarını kaydeden Başkan, "Ülkede iç hatlarda da uçacağız. Filomuz 3'ten 4 uçağa çıkacak ama şu an için yoğun bir operasyon olmayacak. Yavaş hareket edeceğiz. Suudi Arabistan ve Balkan ülkelerine de yatırım yolda" dedi. 14 ülkede sekiz adet havayolu yatırımı hedefleyen Ersoy, "Enerji üreten ülkelerde büyüyeceğiz. 2017'ye kadar yurtdışı yatırımlarımızı da tamamlarız" şeklinde konuştu. Geçen yıl 3.5 milyon yolcu taşıdıklarını belirten Ersoy, 2014 yılında cirolarının 400 milyon doları geçerek sektör ikincisi olacaklarını kaydetti. 2014'te 4 kat büyüme hedeflediklerini açıklayan Ersoy, "2015'te halka arza başlayabiliriz" diye konuştu.

50 LİRA FİYAT FARKI
Tavan fiyat uygulamasına değinen Ersoy, "299 TL, dolar 3 liraya dayanıncaya kadar uygulanabilirdi. Herşeyi bilete dahil eden THY ve Atlasjet var. Bir de düşük ücret uygulayan şirketler var. Bunlar bizimle aynı hizmeti vermek için yolculardan 50 lira fazla para istiyor. Tavan fiyatla yüksek sezonda full hizmet verenler daha az, diğerleri daha fazla kâr eder" dedi.

68 STERLİNE LONDRA
Haziran dan itibaren her güne çıkacak Londra Luton Havalimanı uçuşlarında yolcularına "her şey dahil" hizmeti sunuluyor. Bilet fiyatları İstanbul'da 68, KKTC'de 108 sterlin başlıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıbrıs 2015'te direkt uçuşa açılır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN