Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ziraat'in 3 aylık kârı 1 milyar TL'ye dayandı

Giriş Tarihi: 13.5.2014

Ziraat Bankası, yılın ilk çeyreğinde kârını 930 milyon liraya çıkardı. Kredileri son bir yılda yüzde 52 büyüyen bankanın genel müdürü Aydın "Verimli büyümemiz sürecek" dedi

Bankacılık sektörünün net kârının yüzde 14 azaldığı bu yılın ilk çeyreğinde Ziraat Bankası, kârını yüzde 3 artırdı. Bu dönemde 930 milyon lira kâr açıklayan bankanın toplam kredi hacmi son bir yılda yüzde 52'lik büyüme ile 118.5 milyar liraya ulaştı. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, reel sektöre verdikleri katkıyı artırmak amacıyla sürdürülebilir etkinlik ve verimlilik odağında yapılanmaya devam ettiklerini belirtti. Hüseyin Aydın, "Önümüzdeki dönemde de sürdürülebilir verimlilikle büyümemize devam edeceğiz" diye konuştu.

2 BİN ŞUBEYE ULAŞACAĞIZ

Rekabette görece geri kaldıklarını düşündükleri yerlerde, özellikle de büyük şehirlerde varlıklarını genişletmeyi planladıklarına dikkat çeken Aydın, "Sadece bankamızın bulunacağı yerlerde yeni şubeler açmayı sürdüreceğiz. Yakın gelecekte yurt içinde 2 bin şubeli bir banka olmayı hedefliyoruz. Bu yolla kitle bankacılığını da doğru yapıyor olacağız" dedi.

BİLANÇODA KREDİ PAYI % 54

Bilançonun aktifinde de çeşitlilik ve yaygınlığın, ana yönetim stratejileri arasındaki önemini koruduğuna dikkat çeken Aydın, "Bu stratejiyle menkul kıymetler portföyünden kredilere geçişle müşteriyi bütünüyle kavrıyoruz. Bu yönetim anlayışımız doğrultusunda müşteri tabanımızın geliştirilmesine devam ediyoruz" diye konuştu. Bireysel kredilerde yüzde 2 büyürken kurumsalda yüzde 10 artış sağladıklarını ifade eden Genel Müdür Aydın, "Bu çerçevede kredilerin bilanço içerisindeki payı yüzde 54'e kadar yükselirken menkul değerlerin payı 29'a geriledi" dedi.

HEDEFİMİZ FİNANS GRUBU OLMAK
Hüseyin Aydın, sürdürülen değişim projesinin nihai hedefi olan Ziraat Finans Grubu'nun gerçekleştirilmesi vizyonunda önemli mesafeler kat edildiğini belirtti. Aydın, "Yeniden yapılanma faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Balkanlar, Orta Asya ve Kuzey Afrika etkinliğimizi artırmayı planladığımız stratejik coğrafyalar. Stratejik yeni coğrafyalarda varlığımızı geliştirirken ülkemizin ekonomisinin büyümesine katkı sağlamayı sürdüreceğiz" dedi.

YENİDEN YAPILANMA
Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, yeniden yapılanmayı sürdüren bankanın, müşteri odaklı bir anlayışla yönetildiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ziraat'in 3 aylık kârı 1 milyar TL'ye dayandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN