Turkcell engellilerin hayallerine ortak oldu

Giriş Tarihi: 14.5.2014

Turkcell, engellilerin hayatını kolaylaştırmak için kolları sıvadı. Hayal Ortağım servisini başlatan şirketin hedefi fırsat eşitliği sağlamak

Turkcell, engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Engelliler Haftası kapsamında Turkcell Akademi, eğitimlerini işaret dili ve altyazılı olarak verecek. Ayrıca görme engelli aboneler de Turkcell Hayal Ortağım servisine eklenecek. "Engel Tanımayanlar Hareketi" adında yeni bir projeye imza atan şirket, bu kapsamda 500 engelliyi istihdam etme kararı aldı. Ayrıca engelli aboneler için Görüntülü Çağrı Merkezi, Sesli Fatura, Sesli Sözleşme, Çalarken Dinlet, Sesli Bilgi Servisi, Neredeyim Destek Servisi ve Parmaklar Konuşuyor adlı ürün ve çözümler de geliştirildi. Engellilere özel hizmetlerin anlatıldığı toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, "Fırsat eşitliği sağlandığında insanların ufuklarını çok ötelere taşıyabileceklerini, imkânsızı başarabileceklerini biliyoruz. Mobil iletişim teknolojilerinin sunduğu fırsatlar istihdamda, bilgiye erişimde, sosyal hayata katılımda engelli vatandaşlarımızın önündeki pek çok sorunu ortadan kaldırıyor" diye konuştu.

İNGİLİZ MAHKEME, KÖRDÜĞÜME İMZA ATTI
Turkcell'de devam eden sahiplik krizi, İngiltere'den dün gelen kararla adeta kördüğüme dönüştü. İngiltere Yüksek Mahkemesi (Privy Council), Turkcell hissedarlarından Çukurova Holding'in, İskandinav ortağı Sonera'ya 932 milyon dolar tazminat ödemesi gerektiğine hükmeden Cenevre Mahkemesi kararının temyiz talebini reddetti. Analistler, kararın söz konusu ödemenin yapılacağı anlamına gelmediğini ileri sürdü.

KAVGA 2005'DE BAŞLADI

Dün görülen davanın başlangıcı 9 yıl öncesine dayanıyor. Turkcell İletişim Hizmetleri'ni kontrol eden Turkcell Holding'in yüzde 52.91 hissesinin Sonera'ya satışına ilişkin ön anlaşma 2005'e dayanıyor. Ancak Çukurova, Rus Alfa Group ile bir başka anlaşma yaparak devirden vazgeçmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell engellilerin hayallerine ortak oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN