Deri ihracatı 2023 hedeflerini yakalayacak

Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği’nin yeni başkanı Yakup Teleke hedeflerini anlattı.

Giriş Tarihi: 20.5.2014 10:54
Türkiye'nin deri ihracatında büyük pay sahibi olan Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği'nin (TDKD) seçimli olan genel kurulu yapıldı. Yakup Teleke, derneğin yeni başkanı oldu.

Seçimden sonra bir teşekkür konuşması yapan Teleke, "Bayrağı, deri sektörü için çok önemli bir isimden devralıyorum. TDKD bugün Mehmet Ali Dinç'in çabalarıyla çok iyi bir yere geldi. Ben ve ekibim derneğimizi çok daha ileri seviyelere taşımak için var gücümüzle çalışacağız" dedi.


2023 HEDEFİ SEKTÖRÜMÜZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

"İhracat, Türk deri sektörü için en önemli iş kolu" diyen Yakup Teleke, konuyla ilgili şunları söyledi: " Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği olarak ihracatımızın artması için var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye'nin ihracatta 2023 hedeflerine ulaşması için sektörümüz her bir paydaşıyla ara vermeden çalışıyor. Yeni pazarlar, bizler için kritik önem taşıyor. TDKD olarak üreticilerimize yeni pazarların keşfedilmesi konusunda yol açmak bizim asli görevimiz. Yeni pazar daha fazla ihracat anlamına geliyor. Sektörümüzün 2023 hedefini tutturacağımdan şüphem yok."

Yakup Teleke'nin yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Remzi Özbay
İbrahim Aydoğan
Zeynel Bayrak
Celal Ayyıldız
İdris Demir
Beycan Gönlüşen
Şenol Ayvaz
Kıyasettin Timuçin
Ömer Babat
Cemkerem Çaputlu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deri ihracatı 2023 hedeflerini yakalayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN