Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yabancılar hipodroma koşuyor

At yarışlarının özelleştirilmesi gündemdeyken pazarın büyüme potansiyeli yabancıları yatırıma getirdi. İtalyan Acme ve Çek Irel ilaç, Pakistanlı Fateh&Sons aksesuvar, Fransız Fil a Fil ise binici kıyafetleri pazarına girdi

Giriş Tarihi: 28.5.2014
Türkiye at yarışları pazarı 2 milyar liralık iş hacmiyle şans oyunlarının öne çıkan kalemlerinden. Hükümetin Milli Piyango'dan sonra at yarışlarını da özelleştirme kapsamına alması, pazarın birkaç kat büyüyeceği beklentisi yaratınca, yabancı yatırımcıların iştahı kabardı. İtalyan veteriner ilaçları devi Acme pazardaki boşluğu görerek elini çabuk tutanlardan. İstanbul'da şirket kuran Acme şu sıralarda ruhsat işlemleriyle ilgileniyor. Bir başka ilaç şirketi de Çek Cumhuriyeti'nden Irel. Firma, bir Türk ortakla dağıtım işine girecek. Atçılıkla ilgili aksesuvar zinciri Fateh&Sons da İstanbul'da konuşlanan markalardan. Pakistanlı şirket Türkiye'de mağazalar açmaya hazırlanıyor. Binici kıyafetlerinde Fransız markası Fil a Fil de fabrika kurdu.

PAZAR 5 KATINA ÇIKACAK
Özelleştirmenin milat olacağına inanılan atçılık sektöründe 350 aile hara işletiyor. Aralarında 300 atlık büyük ölçeğe sahip olanlar iki elin parmakları kadar. Türkiye'nin tek atçılık fuarını düzenleyen EQUİST Müdürü Osman Genç, kayıtlı 40 bin at olduğunu, bunun özelleştirmeden sonra beş katına çıkacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancılar hipodroma koşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN