Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Patroniçe bankaları eleştirdi

IMF Başkanı Lagarde bankaların kısa vadeli kârlılığa odaklanıp, güvenli bir finansal sistem oluşturmada 'yavaş' hareket ettiğini söyledi

Giriş Tarihi: 29.5.2014
Paranın patronu Christine Lagarde da bankaları eleştirdi. Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Başkanı Lagarde, bankacılık endüstrisinin gerekli reformları gerçekleştirme konusunda oldukça yavaş olduğunu belirterek, endüstrinin halen kısa vadeli kârlılığa odaklandığını söyledi.

ETİĞİ ÇİĞNEDİLER

Londra'da düzenlenen bir konferansta konuşan Lagarde, bankaların daha güvenli bir finansal sistem oluşturmada yavaş davrandığını belirtti. Lagarde, bazı bankaların bu yavaşlatmayı daha sıkı kuralların uygulanmasını engellemek için yaptığını öne sürdü. IMF Başkanı, manipülasyon ve Libor skandalına da değinerek, şöyle konuştu: "Bazı saygın şirketler en basit etik kuralların bile çiğnendiği skandallara gömüldü." Lagarde, iflas etmek için çok büyük olan ve devletlerden kurtarma paketi bekleyen büyük firmaların küresel ekonominin en önemli sorunlarından biri olduğuna dikkat çekti. Lagarde, sorunlu bankaların ekonomin geleceği için "sistemik risk" oluşturduğunu vurgulayarak, "Mevcut risklerin önüne geçmek için 'daha sert ve sıkı denetim' gerek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patroniçe bankaları eleştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN