Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halkbank 2 bin kişiyi işe alıyor

Giriş Tarihi: 31.5.2014

14 bin 500 çalışanı bulunan Halk Bankası, 2 bin yeni personel alımı için harekete geçti. Banka, ekonomiye desteğini istihdamda sürdürecek

Paralel yapının 17 Aralık darbe girişimindeki saldırılarına rağmen büyümeyi sürdürüp yabancıların ilgi odağı haline gelen Halk Bankası, istihdam da rekora koşuyor. Banka, yaklaşık 2 bin personelin işe alımı için düğmeye bastı. Halk Bankası tarafından yapılan açıklamada, bankanın genel müdürlük birimlerinde, bölge koordinatörlüklerinde ve şubelerinde istihdam edilmek üzere yaklaşık 2 bin personelin işe alınacağı belirtildi. İşe alım için 17 Ağustos 2014 tarihinde yazılı sınav yapılacak. Sınavın ardından yapılacak mülakat ile servis görevlileri ve müfettiş yardımcıları olmak üzere 2 bin personel işe alınacak. Bankanın servis görevlisi pozisyonu için düzenleyeceği sınav başvuruları 9 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sınava, 1 Ocak 1984 ve sonrası doğumlu, 4 yıllık üniversite mezunu adaylar başvurabilecek. 2-27 Haziran tarihleri arasında başvuruları gerçekleştirilecek müfettiş yardımcılığı sınavına ise 1 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu, 4 yıllık üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun adaylar katılabilecek.

İSTİHDAMA KATKI SAĞLANACAK
Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Halkbank'ın 14 bin 500 çalışanıyla Türkiye'nin dört bir yanında hizmet verdiğini belirtti. Hem daha fazla müşteriye ulaşmayı hem de ülkede istihdamın artmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Taşkesenlioğlu, "Ekonomiye verdiğimiz kesintisiz desteği, istihdamda da sürdürmekten memnuniyet duyuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkbank 2 bin kişiyi işe alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN