Festivalde 1TL'ye ayakkabı

Dünyanın en büyük alışveriş ve eğlence festivallerinden biri olmayı hedefleyen İstanbul Shopping Fest, 7 Haziran'da start alıyor. 22 gün sürecek olan festivalde mağazalar 1 liraya ayakkabı satacak

Giriş Tarihi: 6.6.2014
İstanbul, dünyanın en büyük alışveriş ve eğlence festivallerinden biri olmayı hedefleyen ve 7 Haziran'da başlayacak İstanbul Shopping Fest (İSF) için hazır. İstanbul'un moda ve alışverişte de dünyanın sayılı destinasyonlarından biri haline gelmesi amacıyla 2011'den bu yana düzenlenen İSF, 7-29 Haziran arasında gerçekleştirilecek. İstanbul Ticaret Odası (İTO), İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş., Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ortaklığındaki İcra Kurulu'nun organizasyonuyla hayata geçen İSF'nin tanıtımında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye ve İSF Platform Başkanı Kadir Topbaş, şehirde artık klasik haline gelecek bir İSF'ye doğru gittiklerini söyledi. Topbaş, bir önceki yıldan aldıkları deneyimlerle festivali çok daha güzel günlere taşıdıklarını aktardı. Festival Mall of İstanbul'da start alacak.

24 MİLYONA ULAŞTI

Topbaş, İstanbul'da günlük hareketliliğin 24 milyona ulaştığını, bu rakama sadece şehirde yaşayanların değil, yurtdışı ve diğer illerden gelenlerin de katkı sağladığını anlattı. İstanbul'un önemli bir marka gücü olduğunu ifade eden Topbaş, Türk ekonomisinin yüzde 43'ünü bünyesinde barındıran İstanbul'un uluslararası anlamda da öneminin yadsınamaz olduğunu vurguladı. Dünyanın birçok kentinde dönemsel aktiviteler yapıldığını, İstanbul'da da Lale Festivali gibi etkinlikler gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Topbaş, şunları söyledi: "Ancak İSF kente ticari açıdan önemli bir hareketlilik getirecek. 1 liraya ayakkabı alınabilecek imkân ve fırsatlar doğacak. Nabzın İstanbul'da atmasını istiyoruz. Dünyanın başka yerlerindeki kanıksanmış festivallerin önüne geçecek bir etkinlik olacağına inanıyorum. Çünkü burada sadece alışveriş değil, kültürle birlikte farklı güzellikleri insanlara verebilecek noktadayız."

10 MİLYAR CİRO BEKLENİYOR

İTO ve İSF İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar ise İFS'nin sadece alışveriş festivali olmadığını belirterek, kendi içinde pekçok amaç ve işlevi bulunduğunu söyledi. Kuyumcusundan simitçisine, taksicisinden tekstilcisine üreticiyle tüketiciyi buluşturacaklarını anlatan Çağlar, "Ekonomi de yaşam da İSF'nin içinde olacak" dedi. Başkan Çağlar, geçen yıl 8 milyar 250 milyon lira ciro ve 900 bin turistle kapattıkları festivalde, bu yıl 10 milyar ciroyu aşmayı hedeflediklerini ve 1 milyondan fazla turist beklediklerini sözlerine ekledi.

SİMİT VE MISIR DAĞITTILAR
Toplantıdan
sonra Topbaş, Çağlar, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve beraberindekiler Eminönü'deki Yeni Cami önündeki meydana geçti. Topbaş ve beraberindekiler, festivale katılan boyacılarıa ayakkabılarını boyattı. Topbaş ve Çağlar, burada bulunan satıcılardan parayla aldıkları simit ve mısırı, vatandaşlara ve turistlere dağıttı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festivalde 1TL'ye ayakkabı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN