Halk Bankası operasyonunun perde arkası

Giriş Tarihi: 6.6.2014 15:11 Güncelleme Tarihi: 6.6.2014 15:22

Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz, Halk Bankası’nın 2018’de küresel aktör konumuna yükseleceğine dikkat çekti.

A Haber'de yayınlanan 'Aklın Yolu'nda Banu El'in dün akşamki konukları gazeteciler Şeref Oğuz, Hikmet Genç ve Rasim Ozan Kütahyalı'ydı. Halk Bankası'nın 2018'de küresel aktör konumuna yükseleceğine dikkat çeken Oğuz, programda önemli açıklamalar yaptı.


"KASAYA HER HAFTA 100 MİLYON DOLAR"

Birinci gemideki ilk petrol sevkiyatından Halk Bankası'nın kasasına 108 milyon dolar yattı. İkinci gemi yola çıktı. Yine 100 milyon ila 110 milyon dolar arasında bir para Halk Bankası'nın kasasına yatacak. Bu durumun sürmesi halinde her hafta bu miktarda para bankanın kasasına girecek. Transferler sonucunda Halk Bankası kazanıyor. Antlaşma gereği yüzde 17'si Kuzey Irak'a bırakılıyor. Gerisi Bağdat hükümetine veriliyor. Ceyhan'da depolardan taşan petrolün bir rotası var. "Benim bir şilep petrolüm var kim alır?" diye seyyar satıcı gibi dağıtıldığını söylüyordu Türkiye'deki bazı medya. Öyle bir şey yok.


"DAĞDAKİLER ÇIKARANLARDAN HESAP SORACAK"

Doğrudan Fas'taki Samir rafinerisinde boşaltıldı, ikincisi de Ceyhan'dan yola çıktı, İtalya'ya gidiyor. Rotası belli. 2018'in çözüm süreci fiili olarak başladı. Türkiye'nin en önemli bankası 2018'de Halk Bankası olacak. Yeni Türkiye'de Halk Bankası küresel aktör haline getiriliyor. Çocukların kaçırılmasından, anneler para karşılığında eylem yaptırılıyor diyen siyasilere kadar bölgede siyaset yapma şeklini değiştirecek yeni bir dünya kuruluyor. Bir sene sonra gençler dağdan inip hesap soracaklar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk Bankası operasyonunun perde arkası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN