Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mali müşavirler yatırım getirdi

70 ülkede faaliyet gösteren BKR International'ın Türkiye toplantısında 10 önemli yatırımın temeli at��ldı. Hakan Şahin: "Türkiye'ye büyük ilgi var" dedi

Giriş Tarihi: 8.6.2014
70 ülkede, 300'ün üstünde ofiste faaliyet gösteren ve 145'ten fazla mali müşavirlik şirketinin üye olduğu BKR International, yıllık toplantısını mayısta ilk kez İstanbul'da yaptı. Mali müşavirlik şirketleriyle birlikte gelen yatırımcılar da 2 günlük ziyaret sırasında boş durmadı. Toplantı süresince Türk müşavirler, yabancı yatırımcılara potansiyel iş alanlarını anlattı. BKR toplantısında 10 büyük yatırımın temeli atıldı. Bunların arasında en dikkat çekici yatırım ise otomotiv yan sanayi alanında oldu.

10 PRO JEDE BÜYÜK ADIM
ABD'li bir şirket, otomotiv sektörüne yatırım yapmak için BKR International'ın yıllık toplantısını Türkiye'ye getiren Işık Yeminli Mali Müşavirlik Ortağı Hakan Şahin'den bilgi aldı. Şahin, "Bizim işimiz doğru bilgi vermek. Bu nedenle 'yatırım yapılabilir' dediğimizde şirketler büyük güven duyuyorlar. 10 projenin ilk adımı bu toplantıda atıldı" diye konuştu.

TARAFLAR BULUŞTU

Bu toplantıya 2012'den beri hazırlık yaptıklarını belirten Şahin, "BKR International'ın üyelerinin hepsi mali müşavir. Bunların da ulaştığı şirket sayısı da çok fazla. Bizde de büyük firmalar var. Yurtdışında yatırım yapmak istiyorlar. Bu toplantı her iki taraf için köprü oldu. Buraya gelenlerin neredeyse tamamı yatırım olanaklarını araştırdı" diye konuştu.

ARAP VE RUSLAR SIRADA BEKLİYOR
Yabancı yatırımcıların Türkiye'ye büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Şahin, şöyle konuştu: "Yakın zamanda Suudi Arabistan'dan yatırım için bir aile şirketi geldi. Önemli bir gayrimenkul yatırımı yaptılar. Dünya çapında faaliyet gösteriyorlar. Ayrıca Suudi kraliyet ailesinden de bir kişiyle görüştük. Araplar'ın yanı sıra Ruslar da Türkiye'ye büyük ilgi gösteriyor. Bir Rus işadamıyla görüşmelerimiz sürüyor. Amaçları tanınmış bir şirketle ortaklık kurmak. 100 milyon dolarlık yatırım söz konusu."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mali müşavirler yatırım getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN