ÇAYKUR kaçak çayla rekabet edecek

Giriş Tarihi: 9.6.2014 12:18

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde kaçak çayın önüne geçmek için yöre halkının damak tadına uygun çay ürettiklerini bildirdi.

Sütlüoğlu, yaptığı açıklamada, ÇAYKUR'un tüm birimleri ile bir takım olduğunu ve herkesin bu oyunda üzerine düşeni eksiksiz yapması gerektiğini belirtti.

Kaçak çayın yoğun kullanıldığı Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ÇAYKUR'a ait çayların içilmesi noktasında çok daha kapsamlı çalışmalar yaptıklarını ifade eden Sütlüoğlu, şunları kaydetti:

"Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde daha önce Türk çayı içiliyordu, şimdi bu bölgeye yabancı menşeli çaylar girdi ve işgal etti. Bu işgali ortadan kaldıracak güçteyiz. Bu bölgede çalışmaları daha da sıklaştıracağız, 300 binin üzerinde eve ulaşmayı hedefliyoruz ve onlara ÇAYKUR çayını tattıracağız. Geçen sene Gaziantep ve Diyarbakır'ı pilot bölge seçmiştik. Bu sene bölgenin tamamında bu çalışmalarımızı yapacağız. Geçen yıl bu iki ilimizde önemli artışlar gerçekleştirdik. İnşallah buyıl bu bölgedeki diğer vilayetlerimizde de önemli artışlar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Kaçak çayın damak tadında bir çay yaptık. Bu çayın da testlerini bölgede yapıyoruz. Güneydoğu'da yaşayan kardeşlerimizin beğenisine sunuyoruz. Onlardan alacağımız geri dönüşlerle bu konudaki çalışmalarımıza yön vereceğiz"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÇAYKUR kaçak çayla rekabet edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN