Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avis'in gözü yurtdışında

40'ıncı yaşını kutlayan Avis Türkiye, faaliyet gösterdiği her coğrafyada liderliğini korumayı hedefliyor. Şirket 2019'a kadar her yıl 475 milyon dolar yatırım yapacak

Giriş Tarihi: 15.6.2014
40'ıncı yaşını kutlayan Avis Türkiye, yurtdışı yatırımlarını büyütme kararı aldı. Azerbaycan, Kuzey Irak ve Kazakistan'da faaliyet gösteren şirket, her yıl beş yeni ofis açmayı planlıyor. 4 ülkede 30 bin araçla pazar lideri olarak hizmet verdiklerini söyleyen Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, "Planlarımız arasında yurtdışı açılımların yanı sıra tüm yeni hava limanlarında yer almak bulunuyor. Hedefimiz faaliyet gösterdiğimiz her coğrafyada liderliğimizi sürekli kılmak" dedi. Müşteri beklentilerini karşılamak için yeni ürünler geliştirdiklerini belirten Özdemir, saatlik araç kiralama modeline geçeceklerini ifade etti. Özdemir, "2019'a kadar her yıl ortalama 475 milyon dolarlık yatırım yaparak 30 bin araçtan 71 bin araç parkına ulaşacağız" diye konuştu.

12 MİLYARLIK AKTİF BÜYÜKLÜK

Avis Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici de Türkiye'de geçen 40 yılın aynı zamanda araç kiralama sektörünün de tarihi olduğunu söyledi. Sektörde birçok yeniliğe imza attıklarını belirten Ekici, şunları anlattı: "Her zaman önceliğimiz müşterilerimizin güvenliği ve memnuniyeti oldu. Bunun için her yıl yüksek miktarlarda yatırımlar yaparak en yeni, en son model ve konforlu araçları filomuza katmaya devam ettik. 40 yılda sektörün gelişmesi için çeşitli stratejik işbirliklerine imza atarak, son 10 yılda 60 bin adet araç ile 2 milyar TL yatırım yaptık. 9 adet Anadol araç ile 40 yıl önce temellerini attığımız sektör şu anda 12 milyar TL aktif büyüklüğe ulaştı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avis'in gözü yurtdışında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN