Başkan değişti söylem aynı

TÜSİAD'da başkanlık koltuğuna oturan Haluk Dinçer basının önüne çıktı. Dinçer, hükümetle küsme lüksleri olmadığını belirtirken, kutuplaşmaya dikkat çekti

Giriş Tarihi: 26.6.2014
TÜSİAD'da Muharrem Yılmaz'ın başkanlık için süresinin bitimine 6 ay kala istifa etmesiyle boşalan koltuğa oturan Haluk Dinçer, dün ilk kez basının önüne çıktı. Dinçer'in yumuşak ve soğukkanlı üslubu dikkat çekti. Ancak açıklama metni "Başkan değişse de TÜSİAD'ın ana ilkeleri aynı" yorumuna neden oldu. Toplantıda "Türkiye toplumsal kutuplaşmaya yenik düştü" ifadesini kullanan Dinçer, cumhurbaşkanını halkın seçeceğini, sandıktan çıkacak kişinin partiler üstü hareket etmesi durumunda kutuplaşmanın sona ereceğini düşündüklerini söyledi. Dinçer, "Çözüm sürecinde uzlaşma açısından cumhurbaşkanının önemli rol üstleneceğini düşünüyoruz. Yeni cumhurbaşkanı toplumda kardeşlik hissini yeniden yaratacaktır. Kalıcı bir barış ortamına dönüşü sağlayabilir. Bu senaryoyu gerçekleşebilir bir senaryo olarak görüyoruz. Bunun gerçekleşmesi için tüm kaynaklarımızı kullanmaya da hazırız" dedi.

HÜKÜMETE KÜSME LÜKSÜ YOK

TÜSİAD'ın iktidar ve hükümetle küsme, kırılma gibi lüksü olamayacağını söyleyen Dinçer, "Başbakanı da bakanları da şahsen tanıyorum. Muhalefeti de tanıyorum" dedi. Çözüm sürecini "olağanüstü cesaretli girişim" diye yorumlayan Dinçer, "desteğe devam" sözü verirken, sürecin şeffaf olmadığını öne sürdü. Derneğin ideolojik kutuplaşmanın tarafı olarak görülmesine izin vermeyeceklerini söyleyen Dinçer, yargının reforme edilmesini istedi. Dinçer, vergi aflarına karşı olduklarını, bunun kayıt dışını artırdığını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan değişti söylem aynı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN