Irina'yla Türk tekstili 50 milyon $ ciro yaptı

Dosso Dossi Fashion Show kapsamında podyuma çıkan ünlü top model Irina Shayk; Velvet, Delfin ve Stefano markalarına ait ürünleri sergiledi.

Giriş Tarihi: 29.6.2014
Türkiye'nin en büyük moda organizasyonu Dosso Dossi Fashion Show'un 18'ncisi 150 Türk tekstil markası ile yaklaşık 5 bin yabancı tekstil alıcısını buluşturdu. Antalya'daki etkinlikte dünyaca ünlü top model Irina Shayk podyuma çıktı. Organizasyonda geçtiğimiz yıla oranla yüzde 10'luk bir ciro artışı yaşanırken, 50 milyon dolarlık satış yapıldı. Antalya'yı turizmin dışında "moda şehri yapmak" istediklerini anlatan Dosso Dossi Fashion Show Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, bunun için "Moda Değirmeni" kurduklarını söyledi. Türk tekstilini dünyaya pazarlamak için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Eraslan, "Birbirleriyle savaş halinde olan Ruslar ve Ukraynalılar'ı bir araya getirdik. Yaz sıcağında Irina Shayk'ın üzerine kar yağdırdık. Tüm bunları, muhteşem bir görsel şov içinde sunarak yaklaşık 1 milyon adet Türk tekstil ürününü dünyaya pazarladık" dedi.

CEKETİ TERS GİYDİRMİŞLER

Dosso Dossi Fashion Show'un 'pazarlama icadı'ndan sonra Türkiye'deki fuarcılığın iflas ettiğini söyleyen Erarslan, şöyle konuştu: "Fuarcılar müşteri bulamaz oldular. Çünkü yıllardır ceketi ters giymişlerdi. Geldiğimiz noktada, dünyanın beşinci tekstil üreticisi olan Türkiye'nin en büyük fuar organizasyonuyuz. Türk tekstilini dünyaya pazarlayabilecek tek çare biziz." Bu yıl Ukraynalı tekstil alıcılarına özel bir jest yaptıklarını belirten Erarslan, "Etkinliğe katılım için belirlenen minimum 15 bin dolar alışveriş garantisi yarıya indirildi, toplam alışverişlerinde yüzde 5'lik bir indirim uygulandı. Alınan kaparolarda yüzde 50'lik bir indirim yapıldı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Irina'yla Türk tekstili 50 milyon $ ciro yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN