Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç lider ödülü bir Türk'e

New York Columbia Üniversitesi bünyesindeki Ira M. Millstein Küresel Piyasalar ve Kurumsal Sahiplik Merkezi, bu yılki Kurumsal Yönetişimin Yükselen Yıldızı Ödülü’ne Argüden Yönetişim Akademisi Direktörü ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu üyesi Barış Dinçer’i layık gördü.

Giriş Tarihi: 1.7.2014 10:52
New York Columbia Üniversitesi bünyesindeki Ira M. Millstein Küresel Piyasalar ve Kurumsal Sahiplik Merkezi her sene kurumsal yönetişim alanında farklı başarıları olan genç profesyonel yönetici ve akademisyenlere "Kurumsal Yönetişimin Yükselen Yıldızı" ödülünü vermekte. Bu sene farklı ülke hükümet ve uluslararası örgüt temsilcileri tarafından ödüle aday gösterilen Barış Dinçer, ödülünü 12 Haziran'da New York'ta düzenlenen törende kurumsal yönetişimin duayen ismi Ira M. Millstein'dan aldı.


DÜNYA BANKASI'NDAN OECD'YE BAŞARI HİKAYESİ

ARGE Danışmanlık'ta ortak olarak görev yapan Barış Dinçer, kâr amacı gütmeyen Argüden Yönetişim Akademisi Direktörlüğü görevini de üstlenmiş olup Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Danışma Kurulu üyesi. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda (ÖİB) 1999 yılında başladığı kariyerine, sırasıyla Dünya Bankası, Harvard Üniversitesi, OECD ve özel sektörde devam etti. ÖİB'de ekseriyetle enerji ve telekom sektörleri odaklı özelleştirme ve yeniden yapılandırma projelerinde görev alan Barış Dinçer, aynı zamanda ülkemizin en büyük maden şirketlerinden olan Eti Bakır A.Ş. yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

Dünya Bankası'nın Özelleştirme Sosyal Destek Projesi ve Yatırım Ortamı Değerlendirme projelerinde danışman olarak çalışmış, Harvard Üniversitesi bünyesindeki Mossavar Rahmani Merkezi ve Harvard Elektrik Politikaları Grubu gibi A.B.D.'nin önde gelen düşünce kuruluşlarında kıdemli araştırmacı olarak görev aldı. 2009-2012 yılları arasında OECD Paris genel merkezinde kurumsal yönetim ve sermaye piyasaları üzerine uluslararası projeleri yönetmiş, farklı ülke ve kuruluşlara danışmanlık görevinde bulundu. OECD deneyimi vesilesiyle dünyanın pek çok ülkesinde üst düzey politikacı, bürokrat ve işadamı ile çalışma deneyimi kazandı. 2012 yılında Türkiye'ye dönen Barış Dinçer, ülkenin en büyük özel sektör enerji şirketlerinden birinde genel müdür yardımcılığı görevini yürüttükten sonra ARGE Danışmanlık şirketine yönetici ortak olarak katıldı.

Sivil toplum örgütlerinde de aktif olarak görev alan Barış Dinçer, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği'nin yönetim kurulu üyesi, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği'nin ise danışma kurulu üyesi olarak söz konusu derneklerin uluslararası ilişkilerinin geliştirilmesine katkıda bulunmakta. Barış Dinçer, Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümünde lisans; ABD Fulbright, Birleşik Krallık Chevening ve Alman Baden Württemberg Bursları vasıtasıyla Bilkent Üniversitesi, Pforzheim Üniversitesi ve City University London'da işletme ve ekonomi alanlarında yüksek lisans eğitimi almış olup Hacettepe ve Harvard üniversitelerinde yönetim bilimi alanında doktora çalışmalarına devam etti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç lider ödülü bir Türk'e
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN