Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SGK'dan emekliye zam müjdesi

Giriş Tarihi: 4.7.2014 17:33

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin gelir ve aylıklarının 2014 Temmuz-Aralık ödeme döneminde yüzde 5.7 oranında artırılarak ödeneceğini bildirdi.

SGK, Ocak ayında yapılan yüzde 3.27 oranındaki artışla birlikte SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin gelir ve aylıklarına 2014 yılında yapılan artış oranının yüzde 9.16 olarak gerçekleştiğini vurguladı.

SGK'dan yapılan yazılı açıklamada 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun 55. maddesinde, gelir ve aylıkların, her yılın Ocak ve Temmuz ödeme tarihlerinden geçerli olmak üzere, bir önceki altı aylık döneme göre Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan en son temel yıllı tüketici fiyatları genel indeksindeki değişim oranı kadar artırılarak belirleneceğinin öngörüldüğü belirtildi. TÜİK tarafından 2014 yılı Ocak-Haziran dönemine ilişkin TÜFE artış oranının yüzde 5.7 olarak açıklandığına dikkat çeken SGK, "gelir ve aylıklar 2014/Temmuz-Aralık ödeme döneminde yüzde 5.7 oranında artırılarak ödenecektir. Ocak ayında yapılan yüzde 3.27 oranındaki artışla birlikte SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin gelir ve aylıklarına 2014 yılında yapılan artış oranı yüzde 9.16 olarak gerçekleşmiştir" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK'dan emekliye zam müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN