Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Hedefimiz Avrupa'nın en büyüğü olmak"

Giriş Tarihi: 7.7.2014 15:02

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, Türk plastik sektörünün Avrupa'nın ikinci, dünyanın yedinci büyük üreticisi konumunda olduğunu belirterek, "Üretimimiz 8 milyonu aşmış durumda. Hedefimiz 2023 yılında Almanya'yı geçip, Avrupa'nın en büyük plastik mamul üreticisi ülkesi olmak" dedi.

Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, PAGEV'in kuruluşundan bu yana kazanılan tüm başarıların kendilerine yol gösterdiğini, bundan sonraki süreçte de bunlara yenilerini ekleyerek, başarılı işler yapmaya devam edeceklerini belirtti.

PAGEV olarak, Türkiye'deki en güçlü ve etkili sivil toplum örgütlerinden biri olma yönünde hızla ilerlediklerini vurgulayan Eroğlu, sektörde 6 bini aşkın firmanın faaliyet gösterdiğini kaydetti.

Eroğlu, PAGEV ailesinin 500 asil üyesinin bulunduğunu bu üyelerin ciro ve istihdam anlamında sektörü oluşturan 6 bin firmanın yüzde 80'ine denk geldiğini ifade ederek, "Türk plastik sektörü aile üyelerinin özverili çalışmaları neticesinde bugün Avrupa'nın ikinci, dünyanın yedinci büyük üreticisi konumunda. Üretimimiz ise 8 milyonu aşmış durumda. Hedefimiz 2023 yılında Almanya'yı geçip, Avrupa'nın en büyük plastik mamul üreticisi ülkesi olmak" değerlendirmesinde bulundu.

Plastik sektörünün birçok sorunla başa çıkmaya çalıştığına dikkati çeken Eroğlu, "Sorunlarımızın çözülmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizler gerek ticari, gerek eğitim, gerekse de çevre konularına aynı derecede hassasiyet gösteriyoruz. Her konuda yepyeni projeler hayata geçiriyoruz. Yaptığımız işlerle tüm sektörlere örnek olacağımıza da inanıyoruz. Birlik ve beraberlik ile tüm paydaşlarımızla ortak hareket edersek istediğimiz her türlü başarıya ulaşabiliriz. Daha gidecek çok yolumuz var, bu yüzden ara vermeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Hedefimiz Avrupa'nın en büyüğü olmak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN