Muratbey know-how ihraç edecek

Giriş Tarihi: 7.7.2014 10:25 Güncelleme Tarihi: 7.7.2014 10:27

Dünya pazarlarına sunduğu peynir çeşitleri ile Türkiye adına önemli başarılara imza atan Muratbey, Avrupa’ya know-how ihraç edecek.

Muratbey Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Erol, 8. Uluslararası Gıda Kongresi'nde gerek ihracat gerekse know-how satışıyla ilgili önemli görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Belçika, Hollanda ve Lüksemburg'da ürün dağıtımı yapan Belçikalı bir firmayla sözleşme imzalamak üzere olduklarını açıklayan Erol, "Kongre sonrasında firmadan üst düzey yetkililer fabrikamızı ziyaret etti. Sonrasında Muratbey olarak bizler de onların fabrikalarını yerinde gördük. Muratbey Burgu'nun üretim hattını alıp üretime geçmeleri konusunda detayları görüştük. Yapılacak anlaşma ile Muratbey'in üretim teknolojilerine ilişkin teknik bilgileri de firma ile paylaşacağız" dedi.

Erol, Birleşmiş Arap Emirlikleri'nin en büyük gıda firmalarından biriyle de iş görüşmesi yapmak üzere bir araya geleceklerini belirterek, şunları kaydetti: "Muratbey, kongredeki katılımcıların ve ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı. Ürünlerimiz, İskandinavya Bölgesi'nin bilinen markalarından Valio yetkililerinin ilgisini çekti. Önümüzdeki dönem için bizimle neler yapabilecekleriyle ile ilgili görüşmek istediklerini söylediler. Yine İngiltere'de inovatif ürünler üreten markalara teknik danışmanlık hizmeti veren bir firmanın yöneticileri de Burgu'yu tanıtmak ve anlatmak istediklerini ifade ettiler."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratbey know-how ihraç edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN