Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Matriks'ten İngiliz TPI ile işbirliği anlaşması

Türk Veri Dağıtımcısı Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri AŞ, İngiliz Veri Sağlayıcı Tullett Prebon ile anlaşma imzaladı.

Giriş Tarihi: 11.7.2014 14:10
Tezgah üstü finans ve emtia piyasalarından gerçek zamanlı fiyat bilgisi sağlayan İngiltere merkezli bağımsız veri dağıtım kuruluşu Tullett Prebon Information (TPI), Türkiye pazarına giriş yaptı. TPI, Türkiye'nin önde gelen veri dağıtımı şirketlerinden Matriks ile bir anlaşma imzaladı. Türkiye'den bir veri şirketiyle ilk kez imzalanan bu anlaşma uyarınca TPI'nın sağladığı veriler Matriks tarafından yurtiçi piyasaya dağıtılacak.

Anlaşma TPI'nın küresel petrol, doğalgaz, emisyon ve kömür gibi alanlardaki enerji verilerinin yanı sıra CDS verilerini de içeriyor. Bu anlaşma Türkiye'de giderek daha sofistike hale gelen, yatırımcı ihtiyaçları ve finans piyasalarının yansıması olarak nitelendirildi. Türkiye'nin kendi bölgesinin en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olarak enerji piyasalarında da bir patlama yaşadığına işaret eden TPI Genel Müdürü Frank Desmond, "Bu da enerji ticareti konusunda daha kapsamlı, daha kaliteli veri talebi açısından sürükleyici bir lokomotif oldu" dedi.

Türkiye'nin TPI açısından önemli bir pazar olduğunu vurgulayan Frank Desmond, "Bu önem hem ülke ekonomisinin geçtiğimiz 10 yıllık sürede gösterdiği performanstan hem de geleceğe yönelik potansiyelden kaynaklanıyor. Matriks'le ilişkimiz bu alanda Türkiye'de piyasa lideri bir kaynak olma konusundaki kararlılığımızın bir göstergesidir" ifadesini kullandı.

Matriks Genel Müdürü Berkant Oral ise TPI ile çalışmanın, Türkiye'deki müşterilerin daha yüksek kaliteli ve daha ayrıntılı veriye erişim yönünde artan taleplerini karşılama imkanı sağlayacağını vurguladı. Oral, "Türkiye piyasalarının küresel önemi artarkengeniş bir varlık aralığında daha gelişmiş veri talebinin artmasını bekliyoruz. Bu açıdan atılan bu adımın daha başlangıç olduğunu söyleyebiliriz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Matriks'ten İngiliz TPI ile işbirliği anlaşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN