Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatırımın "altın kuralları"

Giriş Tarihi: 15.7.2014 15:42 Güncelleme Tarihi: 15.7.2014 15:50

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) "Yatırım İçin Altın Kurallar" dökümanını yayınladı.

TSPB'den yapılan yazılı açıklamaya göre Birlik, yatırım sırasında dikkat edilmesi gereken kuralları bir araya getiren "Yatırım İçin Altın Kurallar" dökümanı ile yatırımcılara yol gösteriyor.

"Yatırım İçin Altın Kurallar", yatırım öncesi ve sonrasında yapılması gerekenleri yalın ve anlaşılır bir dille açıklayarak, her seviyeden yatırımcıyı yatırım yapmaya teşvik ediyor.

TSPB Başkanı İlhami Koç, konuya ilişkin açıklamasında, sermaye piyasalarının arzu edilen seviyede gelişmesi için yatırımcı sayısının artmasının önemli bir unsur olduğunu belirterek, "Aynı zamanda yatırımcılarımız bilinçli kararlar vererek, kendileri için en uygun olan yatırım tercihini yapmalılar. 'Yatırım İçin Altın Kurallar', her seviyeden yatırımcının doğru yatırımlar yapması için bilmesi gereken kuralları bir araya getiriyor" ifadelerini kullandı.

Birlik tarafından hazırlanan yayın, kişilerin yatırım tercihlerinden, finansal piyasalardaki kurumlarla çalışma şekillerine kadar yatırım öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurları içeriyor. "Yatırım İçin Altın Kurallar" dökümanına www.tspb.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımın "altın kuralları"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN