Volkswagen Fiat'ı satın alıyor

Alman Manager Magazin dergisine göre Volkswagen devralma veya kısmi devralma şeklinde İtalyan otomobil üretcisi Fiat ile ilgileniyor.

Giriş Tarihi: 17.7.2014 13:07 Güncelleme Tarihi: 17.7.2014 19:21
Alman Manager Magazin dergisine göre Volkswagen devralma veya kısmi devralma şeklinde İtalyan otomobil üretcisi Fiat ile ilgileniyor. Derginin haberine göre Fiat'ın sahibi Agnelli Ailesi, geleneksel otomobil üretiminden çıkıp Ferrari temelli spor araba üretimine odaklanmak istiyor.

Ocak ayında Chrysler'in tamamını satın alan Fiat, bu özelliği ile de Alman otomobil üreticisinin ilgi odağında. Derginin haberine göre Volkswagen bu sayede ABD pazarındaki bazı sıkıntılarından kurtulmak istiyor.

Özellikle Chrysler'in Amerikalıların beğendiği tarzdaki SUV pick-up tarzı modelleri Volkswagen'ı bu satın alma için heyecanlandırıyor. Haberin yayınlanmasından sonra Fiat hisseleri yüzde 4'e yakın prim yaparken Volkswagen hisselerinde yüzde 1 civarında gerileme yaşandı.

FİAT'TAN RESMİ AÇIKLAMA

Bu haberin arından FİAT'tan yapılan resmi açıklamada böyle bir görüşmenin olmadığı vurgulandı.

Basına yansıyan dış kaynaklı haberlere istinaden Fiat' tan yapılan resmi açıklamada, Volkswagen ile potansiyel bir birleşmeye dair görüşmelerin söz konusu olmadığı belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Volkswagen Fiat'ı satın alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN