Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turkcell'den teknolojik dönüşüm haritası

Giriş Tarihi: 20.7.2014

Turkcell, Türkiye'nin "Akıllı Şirket" şirket haritasını çıkardı. İzmir, Antalya, Bursa, Mersin ve Konya'da teknoloji kullanımı arttı

Türkcell, teknolojik dönüşümde şirketlere destek olmak amacıyla 3 yıl önce hayata geçirdiği "Akıllı Şirket" çalışmasının sonuçlarını açıkladı. Şirketlerin teknoloji kullanımını ölçümleyerek Türkiye'nin "Akıllı Şirket" haritasını çıkaran Turkcell, bu süre zarfında 30 ilde 50 binin üzerinde kurumsal müşterisiyle birebir temasa geçti. Anadolu'yu adım adım gezen Turkcell'in desteğiyle teknoloji hamlesi gerçekleştiren şirket sayısı artarken, 3 yıl içinde "Akıllı Şirket" skorları yükseldi. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, "Akıllı Şirket skorları il bazında değerlendirildiğinde Türkiye'nin ve şirketlerin teknoloji kullanım haritalarının zaman içinde değişim gösterdiğini görüyoruz. İzmir, Antalya, Bursa, Konya ve Mersin illerinde şirketlerin teknoloji dönüşümleri ivme kazandı ve bu iller listede daha üst sıralara oturdu. Örneğin, turizm sektöründe iş verimliliğini ve takibini arttırmak amacıyla, yaygın tablet, saha yönetim çözümleri ve akıllı telefon kullanımı ile birlikte Antalya, Akıllı Şirket skorunda sıçrama yaptı" dedi.

İZMİR VE BUR SA ATAKTA
Verilere göre mobil interneti, M2M ve pazarlama çözümlerini daha yoğun olarak kullanmaya başlayan İzmir, Bursa ve Konya ise listede ön sıralara yükseldi. Kocabaş, "Özellikle enerji sektöründe bir sıçrama gerçekleştirildiği açıkça görülüyor. 3 yıl önceki 'İlk 10' listesinde yer almayan 'Kamu ve Devlet Kurumları'nın da M2M ve pazarlama çözümleri ile vatandaşa ulaşarak teknolojiyi daha fazla kullanıp listeye girmesi dikkat çekici" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell'den teknolojik dönüşüm haritası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN