Milli füze hedefi 12'den vurdu

Roketsan ile Aselsan'ın birlikte tasarladığı hava savunma füzesi yapılan uçuş testini başarıyla geçti.

Giriş Tarihi: 24.7.2014 13:58 Güncelleme Tarihi: 24.7.2014 15:56
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Alçak ve Orta İrtifa Hava Savunma ihtiyacına cevap verecek ve dünyadaki örnekleriyle yarışır nitelikte bir hava savunma füzesinin ülkemize kazandırılması amacıyla, 2011 yılında Savunma Sanayii Müsteşarlığınca başlatılan proje kapsamında radar, komuta kontrol ve atış kontrol sistemleri ASELSAN, füze sistemleri ROKETSAN firmaları tarafından geliştiriliyor.

ROKETSAN'ın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Proje kapsamında Milli Orta İrtifa Hava Savunma Füzesi Hisar-O'nun, ilk uçuşlu testi olan Balistik Test Füzesi atışı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, ASELSAN ve ROKETSAN katılımlarıyla 23 Temmuz 2014 tarihinde, Aksaray'da başarıyla gerçekleştirildi.

Türkiye ni milli silahları

Tamamlanan testlerde füze, fırlatma aracından başarılı bir şekilde ayrılmış ve hesaplanan yörüngesinde kararlı bir şekilde uçtu. Bu testler ile, Türkiye'nin ilk milli hava savunma füzesi geliştirme faaliyetleri kapsamında önemli bir kilometre taşı daha başarı ile gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli füze hedefi 12'den vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN