ABD'li Investcorp Pınar Et'le flörtte

Damat ve Namet'e ortak olarak dikkat çeken ABD'li Investcorp'un şimdi de Pınar Et'le flört ettiği konuşuluyor. Kulislerdeki iddialara göre iki firma arasında gizlilik anlaşması imzalandı

Giriş Tarihi: 13.8.2014
Türkiye'de adını Damat'ın sahibi Orka Group'a stratejik ortak olarak duyuran Amerikalı Investcorp'un şimdi de Pınar Et'le flört ettiği konuşuluyor. Geçtiğimiz aylarda Namet'in de azınlık hisselerini alarak şirkete ortak olan ABD'li fonun, şarküteri ürünleri pazarında önemli bir potansiyel gördüğü belirtiliyor. Kulislere göre Investcorp, Namet'te olduğu gibi Pınar Et'in de azınlık hissesine talip. Hatta görüşmelerde ilerleme kaydedildiği ve iki firma arasında gizlilik anlaşması imzalandığı da söyleniyor.

2.5 MİLYAR LİRALIK PAZAR

Yabancı fonların geçtiğimiz yıllarda hazır giyim perakendesine olan ilgisi bu yıl gıdaya yöneldi. Gıda sektörünün krizlerden etkilenmemesi ve Türk halkının alım gücünün her geçen gün artması, devlerin iştahını kabartıyor. Şarküteri ürünlerinin de içinde yer aldığı işlenmiş et pazarının Türkiye'deki büyüklüğü ise 2.5 milyar TL'yi aşıyor. Pınar Entegre Et ve Un Sanayi de sektörün önemli oyuncularından. Şirketin ortaklık yapısında Yaşar Holding'in yüzde 54.17'lik payı bulunuyor. Pınar Süt'ün yüzde 12.58 pay sahibi olduğu şirketin yüzde 33.24'ü halka açık. Pınar Et'in borsadaki piyasa değeri ise 185 milyon dolar.

ÜNLÜ MARKALARA ORTAK
Investcorp'u yöneten isim İstanbul'un eski valilerinden ve Menderes Hükümeti'nin Sağlık Bakanı Lütfi Kırdar'ın ihtilal küskünü yeğeni Nemir Kırdar. 27 Mayıs ihtilali döneminde Türkiye'yi terk eden, 2010'da ise yatırımlarla geri dönen Kırdar'ın fonu Investcorp, geçmişte zor günler yaşayan Gucci, Tiffany, Saks Fifth Avenue gibi markalara da ortak olmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'li Investcorp Pınar Et'le flörtte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN