Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MikroSigortalı kadın sayısı 70 bine yaklaştı

MikroSigorta uygulamasının 2011 yılında başladığını ifade eden Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, bugüne kadar 75 bin kadının MikroKredi kullandığını ve MikroSigorta yaptıranların sayısının 70 bine yaklaştığını belirtti.

Giriş Tarihi: 27.8.2014
MikroKredi kullanan dar gelirli girişimci kadınları geliştirdiği mikro ürünlerle destekleyen Güneş Sigorta, 2011 yılı sonunda başlattığı MikroSigorta uygulaması ile 68 bin, MikroKonut ile 35 bin kadını şu ana kadar sigorta güvencesi altına aldı. Bugüne kadar 75 bin kadının MikroKredi kullandığını belirten Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, "Bunların yüzde 90'ının kendini MikroSigorta ile güvence altına aldığını ve sayının 70 bine yaklaştığını görüyoruz. MikroKonut'ta da aynı sayıyı yakalayacağımıza inanıyoruz. Güneş Sigorta olarak mikro ürünler geliştirmeye sosyal sorumluluk bilincimizin bir yansıması olarak başladık ve her detayı o anlayışla ele aldık. Bu tür ürünler sunmadaki en büyük amacımız normal şartlarda sigorta ürünlerinden faydalanma şansı olmayan kitleleri sigortalı yapmak. Böylece hem onların karşılaşacağı risklerden en az hasarla çıkmalarını sağlamak hem de toplumumuzdaki sigorta bilincini yükseltmek" dedi.

'AYDA 1 LİRAYA GÜVENCE'
"2011 yılı sonunda uygulamaya alınan MikroSigorta kaza sonucu ölüm, sürekli sakatlık teminatlarını kapsıyor ve terör ile deprem gibi doğal afetleri teminat altına alıyor" diyen Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, MikroKredi kullanan kadınların bu güvenceden ayda 1 lira ödeyerek yararlanabileceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MikroSigortalı kadın sayısı 70 bine yaklaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN