Kelebeğin Rüyası filminin müzikleri aday

Giriş Tarihi: 10.9.2014 18:40
26-28 eylül tarihleri arasında Amerika, Colorado, Boulder'de yapılacak olan Moondance Uluslararası Film Festivali'nde en iyi film müziği ödülü için favori gösterilen Altın, daha önce de Kelebeğin Rüyası Filmine bestelediği müzikler ile; 15. Milano Uluslar arası Film Festivalinde, (İtalya) "En İyi Film Müziği", 13. World Soundtrack Academy, (Belçika) "Halkın Seçimi", 46. SİYAD Sinema Ödüllerinde, "En İyi Müzik" ve 19.Kral Türkiye Müzik Ödüllerinde, "En İyi Film Müziği" Ödüllerine layık görüldü.

Altın, başrollerini KıvançTatlıtuğ ile Mert Fırat'ın paylaştığı Kelebeğin Rüyası Filmi'nin müzikleri ile, İngiltere, İtalya, İspanya, Yunanistan ve ABD 'de yayınlanan 2013 Film Müziği listelerinde "1 numara" olmuş ilk ve tek Türk besteci ünvanına sahip.

Moondance Film Festivali'nde Kelebeğin Rüyası filmi en iyi film müziği ödülünün yanı sıra en iyi actor ve en iyi film dallarında da aday.

Rahman Altın Kimdir?

• Rahman Altın 2009 yılında, Amerika Birleşik Devletleri tarafından sanat alanında "OlağanüstüYetenek" statüsünden verilen Green Card'a layık görülmüştür.
• 2002 yılındaASCAP (Amerikan Besteciler, Yayıncılar ve Yazarlar Birliği) ve20th Century Fox tarafından düzenlenen, FILM SCORINGWORKSHOP'una tüm dünyadan seçilen 10 film müziği bestecisinden biri olarak davet edilmiş, Kültür ve Turizm Bakanlığınca da desteklenen sanatçı, Amerikan Film Müziği Endüstrisinin en prestijli organizasyonu Kabul edilen bu etkinlik esnasında yaptığı çalışmalar ile Hollywood'daki önemli müzik direktörlerinin dikkatini çekmiştir.
• 2013 yılında, Türkiye'nin bu güne kadar yapılmış en büyük film prodüksiyonu olan "Kelebeğin Rüyası" filminin müziklerini bestelemiştir. 2013 yılında filmin vizyona girmesinden hemen sonar yayımlanan "Kelebeğin Rüyası" Soundtrack albümü Dünya'da ve Türkiye'de, Film Müziği listelerinde 1 numaraolmuştur.
• 2011 yılında Lucas Film, bestelerini'STAR WARS - Bluray' tanıtım ve reklam filmlerinde kullanmıştır.
• 2013 yılında, Iron Man 3 filmiiçin 'Iron Man 3 Statue' web sitesininmüziklerinibestelemiştir.
• 2012 yılındaHollywood'un en büyük prodüksiyonlarından biri olan'THE AMAZING SPIDERMAN' filminin kamera arkası belgeselinin müziklerini bestelemiştir.
• İstanbul 2020 Olimpiyat başvuru kampanyası filmlerinin müziklerini bestelemiştir.
• 2011 yılında'Dark Knight Rises', 'Mission Impossible 4', 'Man in Black 3', 'Lone Ranger' filmlerinin tanıtım kampanyaları ve fragmanları için müzikler bestelemiştir.
• 2010 yılında HBO için, Steven Spielberg'in prodüktörlüğünü üstlendiği' THE PACIFIC' TV serisinin ve'THE SPECIAL RELATIONSHIP' adlı TV filminin tanıtım fragmanları ve TV tanıtım kampanyaları için müzikler bestelemiştir..
• 2003 ve 2004 yılında dünyaca ünlü Türk moda tasarımcısı BAHAR KORÇAN'ın NEW YORK FASHION WEEK kapsamındaki moda showlarının müziklerini besteledi. Burada yaptığı çalışmalar HBO marketing direktorlerinin dikkatini çekti ve beğenilerini kazandı. Daha sonra HBO ile çalışmalar yapmıştır.
• 1998-2014 yılları arasında 2,000'den fazla jingle besteleyerek sektörün önde gelen isimlerinden biri olmuştur. Ulusal ve uluslararası reklam sektöründe besteleri ile"MarkaKimliği" katarak"Müzikal bir Tanı" kazandırdığıı isimlerin başında; Mercedes Benz, Coca Cola, Honda, Ikea, HSBC, Kellogg's, Ford, Danone, Hyundai, Johnnie Walker, Vodefone, BP, Peugeot, Bridgestone, Turkish Airlines, Aviva, Knorr, Bosch, Akbank,Vestel, Zorlu, Linens, Telsim, Turkcell, Axess, Tikveşli, Dimes,Yapı ve KrediBankası, Selpak, Fiat, Pril, Petrol Ofisi, Kalebodur,Taç, Pepsi, Oyakbank, Tetrapak, Marshall, Banvit, Panda, Ülker, Hanımeller, Vakıfbank, Bridgestone, Bimeks ve MNG Kargo; gelmektedir.
• 2011 yılında ABD de düzenlenen Golden Turk Ödüllerinde "ABD'de yaşayan En Başarılı Türk Müzisyen" ve "En Başarılı Türk" kategorilerinde -Turk of America Media Group –tarafindan aday gösterilmiştir.

2003-2014 yıllarıarasındamüziklerinibestelediğifilmler;
2003Hürrem Sultan (TV),2004 Vizontele TUUBA,2006 Keloğlan Kara Prense Karşı, 2006 CennetiBeklerken,2007 Fedai(TV),2009 Uzakİhtimal,2010 Çok Filim Hareketler Bunlar, 2012 Çanakkale 1915 (Final Sahnesi), 2013 Kelebeğin Rüyası
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kelebeğin Rüyası filminin müzikleri aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN