Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşadamları MÜSİAD'da toplanıyor

Giriş Tarihi: 18.9.2014

26-30 Kasım arasında düzenlenecek MÜSİAD Uluslararası Fuarı'na 102 ülkeden 7 bini aşkın sanayici ve işadamı katılıyor. Fuar kapsamında 18'inci Uluslararası İş Forumu da yapılacak. Fuarda birçok proje ilk kez sergilenecek

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD), bu yıl 15'incisini düzenleyeceği MÜSİAD Uluslararası Fuarı, dünyanın önde gelen işadamlarının buluştuğu zirveye dönüşecek. 26-30 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul CNR Fuar Merkezi'nde yapılacak olan fuar aynı zamanda, 18'inci Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi'ne de ev sahipliği yapacak. Fuarda, 4'üncü Filistin İş Forumu (PBF) Kongresi ve 30'uncu İSEDAK Zirvesi de gerçekleştirilecek.

FUARA KATILAN KÂRLI ÇIKIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını gerçekleştireceği fuara, Türkiye'nin hedef ülkelerinden ekonomi ve ticaret bakanları, İSEDAK bakanları, turizm bakanları, İslami finansman konusunda uzmanlar, akademisyenler, lider işadamları, bürokratlar, yatırımcılar ve genç girişimciler katılacak. MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Bostan, fuara katılımın her yıl artarak devam ettiğini söyledi. Bostan, "Yaptığımız anketler neticesinde fuarımıza katılanların yüzde 78'i burada bir iş bağlantısı kuruyor" dedi. Fuara her yıl yeni temalar eklediklerini belirten Bostan, Türkiye'nin 2023 vizyonu doğrultusunda 'High Port by MÜSİAD' çalışmasını başlattıklarını ifade etti. Bostan, "Projeyle yüksek teknoloji ve katma değerli üretimin, milli enerji, milli uçak, milli araba, milli tren ve MİLGEM projelerinin altyapısının oluşturulması, ülkemizin vizyon hedeflerine ulaşabilmesi noktasındaki önemine dikkat çekilmektedir" diye konuştu.

YÜKSEK TEKNOLOJİ HOLÜ OLACAK

High Tech Port konsepti için özel bir hol ayrıldığını aktaran Bostan, şunları anlattı: "Son iki fuarda 'Yeni Teknolojiler Sergisi' adıyla yaptığımız, proje sahipleriyle firmaları bir araya getiren sergimiz, bu yıl Türkiye'nin teknoloji devlerini, proje sahiplerini ve yatırımcıları buluşturacak. " Adnan Bostan, "Meteksan, yeni radar sistemi tanıtacak. TAI Atak helikopterini ve ANKA İnsansız Hava Aracını ilk defa bir sivil fuarda sergileyecek. Kale-Baykar, 3 adet İnsansız Hava Aracını sergileyecek" dedi.

"ERDOĞAN'IN CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK KAZANÇ OLDU"
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, ekonomik gündemle ilgili bazı değerlendirmelerde bulunarak, iş dünyası olarak Türkiye'nin makro ekonomik istikrarına duydukları güvenin devam ettiğini ve gelecekten umutlu olduklarını söyledi. Boydak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu dönemde görev başında olmasının Türkiye açısından bir kazanç olduğunu vurguladı. Boydak, "Çünkü büyük bir tecrübe var. 12 yıllık iktidarın tüm sorumluluğunu taşımış ve geriye doğru tüm ilişkileri bilen birisi olarak, Başbakanımızla beraber ülkemizi çok güzel, risklere maruz bırakmayacak şekilde yöneteceklerine güvenimiz sonsuz" diye konuştu. 2014'ün siyasi bakımdan çok hızlı geçtiğini ifade eden Boydak, "Bir taraftan yerel seçimler, bir taraftan Cumhurbaşkanlığı seçimleri bir taraftan da komşulardaki gelişmeler gündemi belirledi. Ancak devletimiz, hükümetimiz vazifesinin başında. Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etme ve sorunlara çözün arama noktasında, ulusal ve uluslararası boyutta vazifelerini ifa ediyorlar. Türkiye dünyada arabulucu pozisyonuna geldi" dedi.

102 ÜLKEDEN KATILIM VAR
2013'te 92 ülkeden 5 bin 140 yabancı işadamını ağırlayan fuar, bu yıl 102 ülkeden 7 bin yabancı iş adamıyla yaklaşık 200 bin yerli iş adamını buluşturacak. Etkinlik alanının genişletildiği fuar, geçen yıl 45 bin metrekare üzerine konumlanırken, bu yıl 100 bin metrekare kapalı alan üzerine kuruldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamları MÜSİAD'da toplanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN