Meclis'ten esnafa bayram müjdesi

Giriş Tarihi: 1.10.2014 15:39

AK Parti Denizli Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Mehmet Yüksel, 31 Ekim 2014 tarihine kadar borcunun anapara kısmını ödeyecek olan esnaf ve sanatkarlardan 400 Milyon TL faiz bedelinin alınmaması hususunun karara bağlandığını söyledi.

AK Parti Denizli Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Mehmet Yüksel, yaptığı yazılı açıklamayla bir süredir Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği'nin esnaf ve sanatkarların borçlarına faizlerinin affına ilişkin ortak yürüttüğü çalışmanın nihayete kavuştuğunu kaydetti.

Yüksel, 91 bin esnafın esnaf kefalete olan 861 milyon TL borcun anaparasının 31 Ekim 2014 tarihine kadar ödenmesi halinde 400 milyon TL tutarındaki faizlerin ve gecikme bedellerinin tamamının silineceği müjdesini verdi. Yüksel, açıklamasında şunları kaydetti:

"AK Parti iktidarı olarak esnaf ve sanatkarımızın her zaman yanında olduğumuzu, yaptığımız düzenleme ve kolaylaştırıcı uygulamalarla bizzat ortaya koyduk. Hiçbir zaman sözlerimizde hamaset yaparak yapamayacağımız vaatleri milletimize sıralamadık. Sadece ve sadece yapacağımız vaatleri milletimize ifade ettik ve söylediklerimizi yapmanın gayretiyle çalışmaları sürdürdük. Bugün yeni bir kolaylığı esnaf ve sanatkarımıza sunuyor olmak, AK Parti iktidarı olarak her zaman esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olmaya devam edeceğimizin önemli bir göstergesidir. Şuan 91 bin esnafımızın kefalet kooperatiflerine 400 milyon lirası gecikme borcu ve 461 milyon lira anapara borcu olmak üzere 861 milyon borcu bulunmakta. Buna göre, 31 Ekim 2014 tarihine kadar borcunun anapara kısmını kefalet kooperatiflerine ödeyen esnaf ve sanatkarlarımızdan toplam 400 milyon liralık faiz bedeli alınan karar gereği alınmayacaktır. Esnaf ve sanatkarlarımıza alınan bu kararın hayırlı olmasını ve bir bayram müjdesi olmasını diliyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis'ten esnafa bayram müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN