Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Finans merkezini görücüye çıkardı

Dubai'de gerçekleşen Cityscape emlak fuarına katılan Ağaoğlu Şirketler Grubu İstanbul Finans Merkezi projesini Ortadoğulu yatırımcılara tanıttı

Giriş Tarihi: 2.10.2014
Ağaoğlu Şirketler Grubu, dünyanın en önemli gayrimenkul etkinliklerinden biri olan Dubai Cityscape Fuarı'ndaki yerini aldı. Şirket fuarda Ataşehir'de inşaatı devam eden İstanbul Uluslararası Finans Merkez'nii , Maslak 1453 projelerini ve yeni ofis projesi olan My Newwork'ü tanıttı. Cityscape Global'ı kendi projelerinin yanında Türkiye ve İstanbul'un tanıtımı adına çok etkin bir platform olarak değerlendiren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, "Türkiye Körfez ülkeleri için hala çok cazip bir ülke, Dubai Cityscape Fuarı körfez yatırımcısına ulaşma anlamında çok büyük fırsatlar sunuyor. Fuara katıldığımız her sene gördüğümüz ilgi daha da artıyor" dedi.

'1 MİLYAR DOLARLIK TALEP ALIRDIM'
İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nin inşaatını üstelenen Ağaoğlu projenin tüm hafriyat işlerini, ortak altyapılarını, ulaşım yollarını, kapalı ve açık otoparklarını, metro istasyonunun inşaatına ait betonarme imalat işlerini, proje alanının zemin iyileştirmesi ile tüm yapısal ve bitkisel peyzaj işlerini kendi kaynakları ile yapıyor. Bu anlamda devletten kaynak çıkışı olmayacak. Merkez Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, SPK gibi kurumların genel merkezlerinin yanı sıra Ağaoğlu ve İŞ GYO gibi özel sektör yatırımlarını da bünyesinde barındıracak olan Finans Merkezi, İstanbul'un çekim gücünü olumlu yönde etkileyecek. İstanbul Finans Merkezi projesinde ruhsat aşamasında olduklarını belirten Ali Ağaoğlu, "Eğer İstanbul Finans Merkezi projesini fuarda satışa sunsaydım en az 1 milyar dolarlık talep alırdım" dedi.

FUARDA 326 KONUT SATTI
Tanıtımı iki sene önce yine Dubai Cityscape Fuarı'nda yapılan Maslak 1453'ten toplu satış yapıldı. Fuarın ilk günü projeden toplam 326 daire satıldı. Yabancıların Türkiye ile yakından ilgilendiklerini söyleyen Ali Ağaoğlu, "Suudi Arabistanlı birkaç aile bir araya gelip Maslak 1453'ten 115 milyon dolar değerinde 254 daire satın aldı. 72 tane de bireysel satış yaptık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Finans merkezini görücüye çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN