Akıllı filo yönetimi artık Türkiye’de

Yurt dışında, uzman ve deneyimli firmalardan alınan filo yönetimi hizmeti artık Türkiye’de de profesyonel şirketler tarafından verilmeye başlandı.

Giriş Tarihi: 10.10.2014 16:51
Günümüzde şirketlerin en büyük ihtiyaçlarından biri de mevcut araç filolarının verimli ve ekonomik şekilde yönetilmesi.

Filo yönetimi için şirketlerin yeterince vakit ayıramaması, bu işle ilgilenecek kalifiye eleman bulamaması ve şirketlerde özel birimler oluşturulmasına rağmen sorunların çözülememesi, profesyonel filo yönetimine olan ihtiyacın başlıca nedenleri.

Yurt dışında, uzman ve deneyimli firmalardan alınan filo yönetimi hizmeti artık Türkiye'de de profesyonel şirketler tarafından verilmeye başlandı.

Pazarın oluşmasında büyük pay sahibi olan şirketlerden biri de Filo Broker.

Bağımsız filo yönetimi ve aracılık hizmeti veren Filo Broker, toplam 8 yıllık sektör tecrübesi ile Türkiye'de ilk kez kurumsal firmalara uzun dönem araç kiralama ve yönetimi konusunda akıllı filo danışmanlığı yapmakta.

Şirket filolarını A'dan Z'ye inceleyerek müşterilerine özel hizmet veren Filo Broker'ı sektörde uzun süreli tecrübeye sahip iki girişimci, Okşan Öztürk ve Oytun Gül Malkoç kurdular.

Yurt dışındaki firmaların filo yönetimini danışman şirketlere bıraktıklarını belirten Okşan Öztürk, Türkiye'de de artık pazarın gerekli olgunluğa ulaştığını ve şirketlerin filo danışmanlığı almaya daha sıcak baktıklarını iletiyor. En önemli kısmın süreci takip ederken müdahale edilmesi gereken noktaların saptanması ve ileriki dönemde oluşacak maliyetlerden şirketlerin kurtarılması olduğunun altını çiziyor.

Danışmanlığın içerisinde "Filo analizi" ile ihtiyaçları belirlediklerini, "ihale yönetimi" ile zaman kazandırdıklarını ve "filo yönetimi" ile de tasarruf sağladıklarını belirten Oytun Gül Malkoç akıllı filo yönetimi hizmeti almak için www.filobroker.com adresine girip talep bırakılmasının yeterli olduğunu 24 saat içinde firmalara dönüş yapıldığını ve hızlı bir şekilde hizmet vermeye başladıklarını belirtiyor.

Verimliliğin, maliyetin ve zamanın ön plana çıktığı günümüz iş dünyasında "Akıllı Filo Yönetimi" dilimize girecek gibi görünüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllı filo yönetimi artık Türkiye’de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN