Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çinli üretiyor Çinli alıyor

Milyonlarca iPhone ve akıllı telefonu üreten Çinliler aynı zamanda tüketici oldu. Sadece 6 saatte 1 milyon iPhone 6 satıldı

Giriş Tarihi: 15.10.2014
Çinli üretiyor Çinli alıyor
Apple, iPhone üretimini Çin'de yapıyor. Tüm dünyaya dağılan tedarik zincirinden gelen parçalar Çin'de bir araya geliyor. Dünyada üretim maliyetlerinin düşmesine neden olan Çin, Apple için de en uygun üretim yeri. Ancak son dönemde zenginleşen Çin halkının akıllı telefon kullanımı da artıyor. Apple iPhone 6 piyasaya çıkar çıkmaz en çok satılan ülkelerin başında Çin geliyor. Ön siparişle ilk 6 saatte 1 milyon iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satıldığı belirtiliyor. Ön sipariş sadece üç Çinli operatör China Mobile, China Telecom ve China Unicom'un rakamlarından oluşuyor.

BÜYÜK EKRAN SATILIYOR
Çinli Jinfong web sitesi toplam siparişlerin 9 milyonunun sadece mağazalardan yapıldığını iddia ediyor. Bunlar doğrudan satış anlamına gelmese de Çin'in nasıl bir akıllı telefon tüketicisi olduğunun göstergesi. Geçtiğimiz yıllarda Apple iPhone satışlarının yaklaşık yüzde 20'si Çin'de gerçekleşiyordu. Çinliler sadece iPhone üretiminde değil, mağazaların önünde de çalışmaya devam ediyor. Özellikle ABD'deki yoğun talep sonrası İngilizce konuşmayı bilmeyen onlarca Çinli Apple Store önünde günler öncesinden kuyruğa girdi. Kişi başı alınan 2 adet iPhone 6, Çinli çete liderlerine teslim edilerek karaborsa satışa çıkarıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çinli üretiyor Çinli alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN