"'ye hem Turkcell hem de Türkiye hazır"

2015'te hedeflenen 'ye geçiş için Turkcell'den "Hazırız, artık başlasın" çağrısı geldi

Giriş Tarihi: 23.10.2014
4G'ye hem Turkcell hem de Türkiye hazır
Türkiye hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürürken GSM operatörü Turkcell'den "Hazırız" mesajı geldi. 112 ülkede 280 milyon insanın kullandığı 4G teknolojisi için Türkiye'deki altyapının hiçbir eksiği bulunmadığını belirten Turkcell Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, "Turkcell ve Türkiye'nin bu olanağı sunacak gücü var. 4G'ye hazırız ve sürecin başlamasını istiyoruz" dedi.

4G İÇİN SABIRSIZLANIYORUZ

Türkiye'nin 4G takvimindeki hedefinin 2015 olduğunu söyleyen İlker Kuruöz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) gazetecilere yaptığı açıklamada, Turkcell'in 4G için yaptığı yatırımları ve süreçteki son durumu anlattı. Kuruöz, "Turkcell olarak 4G için çalışmalarımıza durmaksızın devam ediyoruz" dedi. Kuruöz şöyle devam etti: "4G için güçlü fiber internet ağı şart. Turkcell Superonline ile 2008'den beri fiber yatırımlara devam ediyoruz. Şu anda 33 bin kilometrelik ağa ulaştık. Bu teknolojiyi müşterilerle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz."

ARTIK SÜREÇ BAŞLASIN
İlker Kuruöz, KKTC'de 4G için tam bir test çalışması yaptıklarını ve başarıyla geçtiklerini de vurguladı. Kıbrıslılar'ın yeni uygulamayı deneyimlemekten memnun olduklarının altını çizen Kuruöz, 4G'nin büyük bir hızla dünyaya yayıldığına dikkat çekerek şöyle konuştu: "112 ülke 4G'ye geçti. 331 LTE şebekesinde 280 milyon kullanıcı 4G hızından faydalanıyor. Dünyada şu anda bin 889 adet 4G destekli terminal var. Artan data talebini de göz önüne aldığımızda 4G'ye geçişin önünde engel görmüyoruz. Turkcell ve Türkiye'nin insanımıza bu olanağı sunacak gücü var."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"4G'ye hem Turkcell hem de Türkiye hazır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN