Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merkez Bankası'ndan 2.5 saatlik brifing aldı

Başbakan Davutoğlu, Merkez'den brifing aldı. Çıkışta "Kurumlar arasında iletişimsizlik yok" dedi

Giriş Tarihi: 6.11.2014
Merkez Bankası'ndan 2.5 saatlik brifing aldı
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Merkez Bankası'nda bilgilendirme toplantısına katıldı. 2.5 saat süren toplantıya gelişinde Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı tarafından karşılanan Davutoğlu, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Mali disiplin konusunda son çıkan rakamların çok ümit verici olduğunu belirten Davutoğlu, "Bütçe disiplini her ne olursa olsun korunacak. Bizim hükümetimizin popülist bir ekonomik politika anlayışı olmamıştır" dedi.

İLETİŞİMSİZLİK YOK
Başbakan Davutoğlu, ekonomi yönetimi içinde iletişimsizlik varmış kanaati içinde olunmamasını isterken, "Ülkemizin performansı toplu olarak hepimizin gösterdiği performansla değerlendirilir. İstişarelerimiz hep devam edecek" diye konuştu. Davutoğlu, "İhtiyaç hissettiğimiz şey, bütüncü, birbirini destekleyen tamamlayan entegre bir ekonomik vizyondur. Bu vizyon Türkiye'de var, bu yüzden krizleri aşabildik" ifadelerini kullandı.

İSTİKRAR ADASIYIZ
Davutoğlu, G-20 dönem başkanlığında Türkiye'nin daha da güçleneceğini belirtti. Başbakan, Türkiye'nin bir istikrar adası olarak örnek gösterilen bölgesel güç olduğunu da kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkez Bankası'ndan 2.5 saatlik brifing aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN