Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bostan: 4G ile zengin bir geleceğimiz olacak

Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Bostan, "Zengin bir geçmişimiz var. 4G ile de zengin bir geleceğimiz olacak" dedi

Giriş Tarihi: 7.11.2014
Bostan: 4G ile zengin bir geleceğimiz olacak
Ankara'da düzenlenen TBD 31. Ulusal Bilişim Kurultayı ve CITEX 2014 Ankara Bilişim Fuarı'na konuşmacı olarak katılan Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bostan, 'Gelecek Nesil İletişim Teknolojileri (4G/LTE) Olacaktır' başlıklı bir sunum yaptı. 4G teknolojisiyle birlikte hayatın her alanında büyük bir değişim yaşanacağına işaret eden Bostan, "4G, geleceğin 4 halini temsil ediyor. Daha hızlı, daha zengin, daha dolu ve daha iyi bir gelecek" dedi. 2023 yolunda her bireyin 'Akıllı Türkiye'nin mimarı olduğunu vurgulayan Bostan, "Ülke olarak zengin bir geçmişimiz var. 4G sayesinde de zengin bir geleceğimiz olacak. Teknoloji önce insanları bilgiye bağladı. Buna internet devrimi dedik. Sonra, insanları birbirine bağladı. Buna sosyal medya devrimi dedik. Bir sonraki aşama, her şeyi, yani insanları, makineleri ve bilgiyi birbirine bağlayacak" diye konuştu.

YENİ NESİL İPEK YOLU

4G'nin 'Yeni Nesil İpek Yolu' olacağını söyleyen Bostan, bu teknolojiyle Türkiye'nin yeni bir dalga yakalanacağını belirterek yakın coğrafyanın inovasyon merkezi olacağını vurguladı. Bostan, şunları anlattı: "Türkiye'nin potansiyelini açığa çıkarmakta, 4G büyük bir fırsat olacaktır. Genç nüfusumuzu ve 4G'yi iyi kullanarak, alın teri endüstrilerinden akıl teri endüstrisine geçebiliriz. Böylece teknolojiyi tüketen değil üreten ülke konumuna yükseliriz."

EĞİTİMDE BÜYÜK FIRSAT

4G'nin eğitim alanında da büyük katkıları olacağını aktaran Bostan, dijital teknolojiler sayesinde bilgide fırsat eşitliğinin yakalanacağını ifade etti. Sigortacılığın da 4G'nin getireceği mobil teknolojilerden faydalanacağını söyleyen Bostan, "Örneğin hayat sigortası yapmak istediğinizde, sigorta şirketi büyük datanıza bakarak hayat tarzınızı değerlendirecek. Bir terzi hassaslığında size özel poliçe hazırlayak sunacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bostan: 4G ile zengin bir geleceğimiz olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN