Türkiye'nin en iyi haber sitesi

20 milyarlık yatırım yaptık

Giriş Tarihi: 8.11.2014
20 milyarlık yatırım yaptık
Türkiye'nin önde gelen holdinglerinin yöneticileri 2015 planlarını anlattı. Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Turgay Durak ise Avrupa Birliği'nin diğer pazarlarla yaptığı serbest ticaret anlaşmalarının içine Türkiye'yi almamasının haksızlık olduğunu belirterek, "Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı, ABD ile AB arasındaki serbest ticaretin dışında kalma riskimiz kötü. Hükümetimiz her kademede görüş ve beyanlarında bulunuyor. Resmen mücadele devam ediyor" dedi. 3 yılda 20 milyar liralık yatırım yaptıklarını kaydeden Durak, "Tofaş'ın yatırımları başlıyor" bilgisini paylaştı" diye konuştu.

SABANCI CİROYU % 25 ARTIRDI

Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul da bu yıl Türkiye'nin her şeye rağmen yüzde 3 büyüme gerçekleştireceğini belirtti. Kurtul, Sabancı Holding'in konsolide cirosunu yüzde 25 artırdığını ifade ederek, "Faaliyet kârımızı yüzde 35 artırdık. Portföyümüzün yaklaşık yarısı Akbank, sonra enerji geliyor. Enerjiden 2015 ve 2016'da çok daha iyi netice bekliyoruz" dedi.

ÜLKER:BAZI ŞİRKETLERİ SATMAYI DÜŞÜNEBİLİRİZ
Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, gelecek yıl yeni satın almalar kadar satış haberlerinin de gelebileceğini söyledi. Ülker, "Bazı şirketlerimizi elden çıkarmayı düşünebiliriz" dedi. Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak da odaklanmaya dikkat çekerek, "Hızlı büyümenin getirdiği dağınıklık algısı var. Şirket sayısını 40'tan 30'a düşürmeyi, 2015'te 500 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20 milyarlık yatırım yaptık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN