Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğalgaz ve elektriğe yaza kadar zam yok

Giriş Tarihi: 8.11.2014
Doğalgaz ve elektriğe yaza kadar zam yok
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, doğalgaz ve elektrik fiyatlarında gelecek yaza kadar herhangi bir değişiklik öngörmediklerini söyledi. aHaber kanalında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Babacan, "Petrol fiyatları ve döviz kurunda olağanüstü bir gelişme olmadığı takdirde herhangi bir fiyat değişikliği öngörmüyoruz" dedi.

ŞEHRE GİRİŞ PARALI
Şehir merkezlerine girişin ne zaman paralı olacağına yönelik soru üzerine Babacan, şöyle konuştu: "Bazı şehirlerde bunun bir uygulaması yapılacak. Bu konunun dünyada ve Avrupa'da uygulaması çok. Bazı belediye başkanlarımız bunu çok istiyor. Nihayetinde bunun kararının şehir şehir verilmesi gerekiyor. Halkımıza mutlaka sorulması gerekiyor. Belediyelerimizin aslında referandum yetkisi var bu onların inisiyatifindedir."

SERVİSE DÜZEN

Babacan, basında öncelikli dönüşüm programları kapsamında servislerin kaldırılacağına yönelik yer alan haberlerin hatırlatılması üzerine, bir şehirde A'dan B noktasına kadar metro hattı varsa, burada servise ihtiyaç olmadığını söyledi. Babacan, "A'dan B'ye artık metroyla gitmek mümkün. Devlet milyarlarca dolar yatırım yapacak, bir de tekrar yer üstünde aynı alanda servis çalıştıracaksınız. Öğrenci servisleri konusunda taviz vermeyiz ama bir kamu kuruluşumuzun personeli servisle gelip gidiyorsa ve o hat üzerinde devlet metro yatırımı yaptıysa, artık kusura bakmayacak. Bunlar hat hat incelenecek ve kimse mağdur edilmeyecek" diye konuştu.

OTOYA ÖTV AYARLAMASI OLMAZ
Otomobilde ÖTV'nin şu anda zaten yüksek noktalarda olduğunu belirten Babacan, "Bütçeyle ilgili bir sıkıntı olmadığı takdirde, bizim önümüzdeki dönemde otomobille ilgili ÖTV ayarlamamız olmaz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğalgaz ve elektriğe yaza kadar zam yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN